امروز شنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

از «شب عاشقان» تا آوای «دریای سخاوت» عیدانه ویژه شبکه استانی فارس

مشاهده ۸۴
۱۴۰۰/۰۵/۰۵- ۱۴:۵۱
صداوسیمای فارس برنامه‌های متنوع، شاد و سرگرم کننده متعددی را برای شب و روز عید غدیر خم تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای فارس با برنامه «شب عاشقان» چهارشنبه و پنج شنبه  6 و 7 مرداد ساعت 21:15 به مدت100 دقیقه با حضور شعرای بین المللی غدیر و خوانندگان مطرح کشور و چهره‌های فرهنگی، علمی و هنری شناخته شده از آرامگاه حافظ مهمان خانه‌های مردم است. این برنامه به طور همزمان از شبکه فارس و برخی شبکه‌های استانی از جمله سیمای کیش نیز زنده روی آنتن می رود. برنامه «خوشا شیراز» ویژه عید غدیر صبح جمعه 8 مرداد با حضور خوانندگان و هنرپیشه‌های مطرح کشور ساعت 10 تا 12:30 از باغ ارم شیراز زنده از شبکه‌های فارس و شما پخش می‌شود. برنامه «کاشانه مهر» ویژه عید غدیر پنج شنبه 7 مرداد ساعت 10 تا 11:40 زنده مهمان مخاطبان سیمای فارس است. پخش فیلم سینمایی کمدی «سکسکه» پنج شنبه 7 مرداد ساعت 23:55 ، برنامه «گمپ گلا» ویژه عید غدیر، تولید و پخش سرود از گروه‌های مختلف استان در خصوص غدیر از شهرستان‌های آباده، گزارش، جهرم و کازرون، پویش «عشق بندگی» از تولیدات کاربرساخته در قالب عکس و فیلم و دلنوشته، عکس نگار به اسم مخاطبان، پخش مولودی، موشن گرافی، ویژه برنامه‌های «غدیری شو»، «شمس ولایت»، «از غدیر تا مباهله»، فرازهای از خطبه غدیر و فضایل و اعمال روز عید غدیر از دیگر برنامه سیمای فارس در شب و روز عید غدیر است. تولید سرودی به نام «امام خامنه ای» از تولیدات واحد موسیقی صداوسیمای فارس که به صورت موزیک تصویر تهیه شده و نیز پخش فتوکلیپ ولایت بخش دیگری از برنامه‌ها در روز عید غدیر است.

رادیو فارس هم با ویژه برنامه‌های شاد و نشاط آوری مهمان خانه‌های شنوندگان فارس است. برنامه‌های «پسین دلگشا» چهارشنبه 6 مرداد ساعت 18 تا 19 و «نارنجستان» پنج شنبه 7 مرداد ساعت  9 تا 11 زنده شنوندگان فارس را در شب و روز عید غدیر همراهی می‌کند. برنامه‌های «جام ولا» ساعت 7:10 پن جشنبه 7 مرداد، «دریا در غدیر» ساعت 15 پنج شنبه 7 مرداد، «قلب غدیر» ساعت 19:30 پنج شنبه 7 مرداد، «دولت عشق» ساعت 22:30 پنج شنبه 7 مرداد، «عید ولایت» ساعت 17:20 چهارشنبه 6 مرداد، «در مقام آفتاب» ساعت 19:30 چهارشنبه 6 مرداد و «پیک بشارت» ساعت 22:30 چهارشنبه 6 مرداد از دیگر برنامه‌های رادیو فارس به مناسبت عید سعید غدیر خم است.

معاونت خبر: جشن و شادی مردم با برپایی آیین‌ها و ابتکارات و خلاقیت شهروندان در برپایی جشن عید غدیر متناسب با شرایط کرونایی نیز از مهمترین گزارش های در نظر گرفته شده در بخش های خبری صداوسیمای فارس است.

معاونت فضای مجازی: به مناسبت عید سعید غدیرخم پویشی با عنوان «به عشق علی» راه اندازی کرده است. در این پویش مخاطبان می توانند کارهای عام المنفعه ای از جمله بخشودگی یا عدم افزایش اجاره بها، تهیه بسته‌های حمایتی برای نیازمندان، نذورات، آذین با پرچم و هر اقدام دیگری که برای عرض ارادت به حضرت امیرالمومنین علیه السلام انجام می دهند را در قالب عکس، ویدیو یا پیام متنی به شماره 09172030960 درفضای مجازی ارسال کنند تا از سیمای فارس و رادیو نما پخش و در فضای مجازی منتشر شود. در مجموع تقطیع و انتشار برنامه‌های سیمای فارس و بارگذاری در سایت صداوسیمای مرکز فارس، تهیه کلیپ، موشن گرافی و بنر ویژه عید غدیر از مهمترین برنامه‌های معاونت فضای مجازی مرکز فارس به مناسبت عید سعید غدیرخم است.

واحد شعر و موسیقی: یک قطعه ارکسترال با موضوع ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام با نام «دریای سخاوت» هم هدیه ویژه  واحد شعر و موسیقی صداوسیمای فارس به مناسبت عید غدیر خم است. این اثر با شعری از محمد علی فروزش، آهنگسازی حسن صفری، تنظیم مهدی زارع، صدابرداری علیرضا فخارپور و همراهی گروه کر و تک خوان تولید شده است.

 

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما