امروز شنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

هیجان و ماجراجویی در مسابقه «77 ساعت» شبکه آموزش

مشاهده ۳۱۰
۱۴۰۰/۰۵/۱۲- ۱۱:۵۵
«مسابقه 77» با هدف تقویت مهارت های آموزشی، به‌کارگیری تکنیک های فنی -علمی و ایجاد حس هیجان در شبکه آموزش تهیه و تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مسابقه «77 ساعت» به تهیه کنندگی و کارگردانی سعید ابوطالب با اجرای شهرزاد کمال زاده و کاوه خداشناس و داوری رامتین خداپناهی و لیلا اوتادی مدتی است از شبکه آموزش در حال پخش است.

در این مستند - مسابقه سه گروه سه نفره در ۷۷ ساعت پیوسته با یکدیگر مسابقه می دهند که در هرمسابقه یک بازیگر همراه گروه‌ها حضور دارد و در نقش مربی هم ایفای نقش می‌کند.

مجید افشاری، ارسلان قاسمی، سپند امیر سلیمانی، شیدا یوسفی، سولماز حصاری، نگین معتضدی و آرام جعفری چهره‌هایی هستند که سرگروهی تیم های مختلف شرکت کنندگان را برعهده دارند.

در پایان مسابقه و انتخاب گروه برتر، بازیگر به اتفاق گروه منتخب به مرحله بعدی صعود می‌کند.

داوران متشکل از لیلا اوتادی و رامتین خداپناهی در کنار دو کارشناس دانشگاهی؛ دکتر عجمی و مهندس اسماعیلی مسابقه‌ها را داوری کرده و نهایتا 9 گروه را برای نیمه نهایی انتخاب می‌کنند.

سعید ابوطالب تهیه کننده در توضیح نحوه اجرای «مسابقه 77 » گفت: مسابقه 77 یک مسابقه علمی- کاربردی است و به نوعی بر مهارت آموزشی تکیه دارد و شرکت کنندگان آن از بین جوانان نخبه و خانواده‌هایی که از طریق فراخوان برنامه نام نویسی کردند ، انتخاب شدند.

وی با اشاره به شرکت هزاران نفر برای شرکت در مسابقه گفت: افرادی برای انجام این مسابقه برگزیده شدند که دارای تحصیلات دانشگاهی، توانایی‌های تکنیکی و آمادگی فیزیکی - جسمانی مناسب بودند.

ابوطالب افزود : مجموعا برای ۹ مسابقه مقدماتی، ۲۷ گروه ۳ نفره (یعنی ۸‍۱ نفر) از بین داوطلبان در این فراخوان انتخاب شدند که گروه‌های ۳ نفره گروه‌های دوستی، هم‌کلاسی، همکار یا خانواده (محارم) هستند.

تهیه کننده این برنامه افزود : مسابقه به صورت 77 ساعت پیوسته انجام می‌شود و گروه‌های شرکت کننده در این مدت زمان در فضای مسابقه حضور دارند و77 ساعت وقت دارند مسیرهای درنظر گرفته شده را طی کنند و علاوه بر فضای هیجانی و ماجراجویانه، یک سری بخش های علمی - فنی مسابقه را پشت سر بگذارند که بی شک  افراد گروه باید از توانایی‌ها مورد نیاز برخوردار باشند. بخش هایی مثل عبور از رودخانه و پل سازی برای عبور از آن ، از جمله توانایی‌های یکی از بخش های این مسابقه است.

بعد از پایان 77 ساعت این گروه‌ها وارد استودیو که در فضای بسیار بزرگ و باز، طراحی و ساخته شده، وارد می‌شوند و پس از بررسی داوران و نظر کارشناسان، گروهی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشد به مرحله نیمه نهایی راه می یابد.

ابوطالب تصریح کرد: در مرحله نیمه نهایی، بازیگری که همراه این سه نفر بوده به جمع شرکت کننده‌ها اضافه می‌شود و در واقع در مسابقه نیمه نهایی ، گروه ما چهارنفره است .

کارگردان «مسابقه 77 » افزود : بعد از انجام مسابقه در مرحله نیمه نهایی، سه گروه برای مرحله پایانی و نهایی انتخاب و قاعدتا مراحل مسابقه از لحاظ تکنیکی و فنی سخت تر و شرایط ماجراجویانه پیچیده تر می‌شود و احتمال طولانی تر شدن مدت زمان مسابقه و افزودن قابلیت و توانایی‌های جدید در این مرحله هم وجود دارد.

ابوطالب خاطرنشان کرد: تاکنون 9 مسابقه برگزار شده و 63 قسمت آماده پخش است و به امید خدا در مهرماه  1400 ، مرحله نیمه نهایی مسابقه و ادامه آن ضبط می‌شود.

«مسابقه 77 » از اسفند 99 روی آنتن شبکه سه است و هرشب ساعت 23 از شبکه آموزش پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما