امروز سه شنبه  ۲۷ مهر ۱۴۰۰
در هیسپان تی‌وی؛
در هیسپان تی‌وی؛

«نفس» نرگس آبیار تازه می‌شود

مشاهده ۹۹
۱۴۰۰/۰۵/۱۶- ۱۳:۲۳
نغمه دانش آشتیانی و پویان مقدم، فیلم «نفس» نرگس آبیار را در برنامه «سینمای ایرانی» به مخاطبان شبکه اسپانیایی‌زبان صداوسیما معرفی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز روی آنتن می رود و هر هفته با انتخاب یک فیلم ایرانی، ضمن گفت‌وگو با کارشناسان عرصه هنر و سینما، به معرفی و بررسی آن برای مخاطبان اسپانیایی زبان می‌پردازد.
کانالز در این قسمت، فیلم سینمایی «نفس» را با حضور نغمه دانش آشتیانی و پویان مقدم، دو منتقد ایرانی سینما، به بوته نقد می‌برد.

«نفس» به نویسندگی و کارگردانی نرگس آبیار و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی، روایتی از زندگی بهار در کنار خواهر و برادرهایش نادر، کمال و مریم است که همراه پدرشان غفور و نیز مادربزرگ در سال‌های آخر دهه 50 زندگی می‌کنند. دنیای بهار دنیایی است پر از رویاهای زیبای کودکانه که قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد؛ ولی همه‌چیز در کودکانه‌های بهار خلاصه نمی‌شود...

در این فیلم بازیگرانی همچون ساره نورموسوی، پانته‌آ پناهی‌ها، مهران احمدی، گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی، جمشید هاشم پور، محمدرضا شیرخانلو، ساقی زینتی، علی خان بابایی، احساس قاسمی، روژان آراوند و آتیه جاوید ایفای نقش کرده‌اند.

برنامه «سینمای ایرانی» (Cine Iraní ) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد. این برنامه امروز شنبه 12 تیر ماه ساعت 19:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و بازپخش آن در ساعت های 10:30 و 22:30 روز یکشنبه برای اسپانیایی زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما