امروز سه شنبه  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

روایت مستند «هنر عاشورایی» از واقعه کربلا

مشاهده ۲۹۸
۱۴۰۰/۰۵/۲۴- ۱۳:۱۲

مستند «هنر عاشورایی» محصول شبکه مستند از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، موضوع واقعه کربلا از پنجره هنرهای تجسمی، نمایش و موسیقی در 5 قسمت از شبکه سحر پخش می‌شود. این مستند گفت و گو محور از پنجره هنرهای تجسمی، نمایش و موسیقی به واقعه کربلا می نگرد و این هنرها چون پازل یا جدول کلمات متقاطع همدیگر را به گونه‌ای می‌پوشانند که بیننده به حداقل شناختی از حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) برسد و یا دست کم پرسش‌هایی بنیادین در ارتباط با شخصیت ایشان برایش پیش آید.
در «هنر عاشورایی» چند روایت موازی با یکدیگر پیش آمده اند و شاخه‌های مختلف هنری در یک برنامه درهم ‌بافته‌ شده‌اند تا بخشی از تابلوی عاشورای حسینی را گزارش کنند.
هنرمندان ایرانی برجسته در شاخه‌های مختلف هنر از جمله تئاتر، نقاشی خط، خوشنویسی، عکاسی، گرافیک، موسیقی و نقاشی در «هنر عاشورایی» حضور دارند.
حسین مسافر آستانه، داود فتح‌ علی‌ بیگی، عنایت قاسمی، ایرج نعیمایی، استاد نصرالله افجه‌ای، استاد جلیل رسولی، یدالله عبدی، جاسم غضبان‌پور، مجید ناگهی، پرویز اقبالی، نظام‌الدین امامی‌فر، منصور مهرنگار، حسام‌الدین سراج، سیدمحمد میرزمانی، محمد امین فروغی، مرتضی افشاری، کاظم چلیپا، حبیب‌الله صادقی و مرتضی گودرزی از جمله این چهره‌ها هستند.
مستند «هنر عاشورایی» از یکشنبه 24 مرداد هر روز ساعت 15 به وقت تهران با زبانگردانی و دوبله به زبان آذری عاطفه خالدی از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.

امتیاز شما