امروز سه شنبه  ۲۷ مهر ۱۴۰۰

تغییر جدول پخش برنامه‌های صداوسیمای فارس با طغیان کرونا

مشاهده ۱۴۴
۱۴۰۰/۰۵/۲۴- ۱۵:۳۴
جدول پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی شبکه فارس با توجه به طغیان بیماری کرونا و ضرورت پرداختن بیشتر به این موضوع تغییر کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علیرضا باغبانمنش، معاون سیمای شبکه استانی فارس در این باره گفت: به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در استان فارس و پرشدن ظرفیت تخت های بیمارستان‌ها، سیمای فارس به طور ویژه اطلاع رسانی و آگاهی سازی در این زمینه را در جدول پخش برنامه‌های خود قرار داده است. باغبانمنش افزود: در بخش های کوتاه 5 تا 10 دقیقه ای با عنوان «طغیان کرونا» هر نیم ساعت به طور زنده آخرین خبرهای و هشدارهای کرونایی به اطلاع بینندگان می رسد. وی تصریح کرد: ارتباط زنده تلفنی و تصویری با مسئولان استان، استادان دانشگاه و صاحبنظران و نیز کادر درمان و مدافعان سلامت برای آموزش و با خبر شدن از آخرین وضعیت بیماری کرونا در جدول پخش برنامه‌ها قرار گرفته است. معاون سیمای شبکه فارس همچنین گفت: با توجه به تعطیلات شش روزه کشور هم پخش سریال ها و فیلم های سینمایی مختلفی متناسب با ایام محرم و شرایط خاص کشور در نظر گرفته شده است. باغبانمنش افزود: به این منظور در برنامه‌های روزانه سیمای فارس از جمله صبح پارسی، کاشانه مهر و سلامت باشید هم به طور ویژه به موضوع کرونا و علایم و راهکارهای پیشگیری از ابتلا به نوع دلتای آن پرداخته می‌شود.

یاسر جمالی، معاون صدای شبکه فارس هم از تغییر جدول پخش برنامه‌های رادیو متناسب با شرایط پیش آمده و چابک تر کردن آن برای اطلاع رسانی مناسب به شنوندگان خبر داد. جمالی با بیان اینکه روزانه در دو نوبت صبح و عصر در 8 بخش پیام رادیو فارس با رویکرد هشداری پخش می‌شود، گفت: علاوه بر پخش روزانه سه ساعت برنامه زنده در قالب mc ، در برنامه‌های زنده «سلام کاکو» و «تکیه رادیو» نیز که روزانه پخش می‌شود، موارد لازم با همین رویکرد و حساسیت دنبال خواهد شد. وی در ادامه گفت: رویکرد جدید تغییر جدول پخش برنامه‌های رادیو فارس شامل پیگیری کمبود دارو در استان، اطلاع رسانی و تهیه پیام هایی با موضوع طغیان کرونا، ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا توسط مردم از طریق تهیه گزارش‌ها و پخش تلفن و پیامک مردمی‌ برای دعوت به رعایت شیوه نامه‌ها، اعزام گزارشگر به هیئت‌ها و تهیه گزارش با رویکرد رعایت شیوه نامه‌ها است. معاون صدای شبکه فارس در پایان تصریح کرد: تأمین برنامه «طغیان کرونا» از حوزه سیما و جانمایی مناسب آن در جدول پخش صدا، آماده سازی جدول ارتباط با شهرستان‌ها برای بازنمایی وضعیت بحرانی در تمام استان، ارتباط با مسئولان مربوطه برای نظارت بر برگزاری مجالس عزا با رعایت شیوه نامه‌های ابلاغ شده، اطلاع رسانی لازم در خصوص واکسیناسیون عمومی در استان با رویکرد امید آفرینی، پخش صدای پرستاران و کادر درمان و توصیه برای رعایت شیوه نامه‌ها، پخش تشکرهای مردمی از کادر درمان، پخش بیانات رهبر معظم انقلاب در طول برنامه‌ها با هدف یادآوری مطالبه از مسئولان و انتظارات از مردم، دعوت از خیران و گروه‌های جهادی به صورت تلفنی در برنامه‌ها و ترویج مواسات و همدلی از مهمترین موضوعاتی است که در برنامه‌های رادیو فارس دنبال می‌شود.

 

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما