امروز سه شنبه  ۲۷ مهر ۱۴۰۰

پخش سکانس هایی از فیلم «مری پاپینز» در رادیو صبا

مشاهده ۵۳
۱۴۰۰/۰۶/۱۷- ۱۰:۳۰
رادیو صبا در برنامه «صد و یک راه برای کتاب خواندن» روز پنجشنبه ۱۸ مرداد، مخاطبان را با کتاب «مری پاپینز» آشنا می کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «صد و یک را ه برای کتاب نخواندن» عنوان برنامه فرهنگی رادیو صبا است که با هدف آشنایی مخاطبان با کتاب و گسترش فرهنگ کتاب خوانی راهی آنتن صبا می‌شود. این برنامه روز پنجشنبه ۱۸ مرداد کتاب «مری پاپینز» را معرفی می‌کند.
کتاب «مری پاپینز» اولین جلد از مجموعه پاپینز است. این جلد از کتاب به معرفی خانواده بنکس یعنی آقا و خانم بنکس، فرزندان آنها جین و مایکل و دوقلو های آنها جان و باربارا می‌ پردازد.
در این کتاب مری پاپینز پرستاری از چهار کودک خانواده‌ بنکز به نام‌های جین، مایکل، جان و باربارا را بر عهده می‌ گیرد. او یک پرستار معمولی نیست. کارهای شگفت‌انگیزی انجام می‌ دهد. خلاق و سرشار از ایده‌های متنوع است و فضای بسیار شاد و پرباری را برای کودکان فراهم می‌ کند.
برنامه «صد ویک راه برای کتاب نخواندن» با پخش سکانس های از فیلم «مری پاپینز»، مخاطبان را با این کتاب آشنا می‌کند. «مری پاپینز» یک فیلم موزیکال محصول سال ۱۹۶۴ کمپانی والت دیزنی، به کارگردانی رابرت استیونسون و تهیه‌کنندگی والت دیزنی و با شرکت جولی اندروز و دیک ون دایک است.
مری پاپینز یکی از مشهورترین فیلم‌های کودکان تاریخ سینماست. نقش آفرینی جولی اندروز در نقش مری پاپینز در سال ۱۹۶۴ اسکار بهترین بازیگر زن نقش اصلی را برای وی به ارمغان آورد و همچنین با این ایفای نقش، وی به انتخاب مجله پریمیر جزو یکصد شخصیت برتر تاریخ سینما قرار گرفت.
برنامه «صدو یک را ه برای کتاب نخواندن» روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۵:۳۰، به تهیه کنندگی مژگان فرزین، گویندگی آرمان غفاریان و گزارشگری شیما شیرازی تقدیم مخاطبان رادیو فرهنگ می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما