امروز چهارشنبه  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

«پهلوانان» در میدان آی فیلم

مشاهده ۱۳۲
۱۴۰۰/۰۶/۱۷- ۱۳:۲۶
مجموعه انیمیشن دوبعدی «پهلوانان» در آی فیلم دیدنی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه انیمیشن «پهلوانان» به کارگردانی سیاوش زرین آبادی و تهیه کنندگی علیرضا گلپایگانی در صفحه ویژه کودک و نوجوان وب سایت شبکه آی فیلم قرار گرفت تا تابستان کودکان تماشاگر این شبکه را با داستان‌هایی از پهلوانی جوانمردان ایرانی رنگین تر کند.
این اثر در مرکز پویانمایی صبا، با تکنیک دو بعدی در 4 مجموعه با احتساب 51 قسمت 27 دقیقه‌ای تولید شده است و تولید فصل پنجم آن نیز در جریان است.
داستان انیمیشن «پهلوانان» موضوعاتی تاریخی و قهرمانی بوده و وقایع آن در خوارزم از شهرهای خراسان قدیم و در قرن هشتم هجری می‌گذرد. شخصیت محوری قصه‌ها پهلوان محمود قتالی خوارزمی ملقب به پوریای ولی، شاعر، عارف و ورزشکار نامی ایران زمین است. پوریا شغل آهنگری دارد و صاحب و اداره کننده تنها زورخانه شهر نیز هست که در آنجا آداب و اخلاق جوانمردی و پهلوانی و فنون کشتی را به شاگردان خود می آموزد. در میان این شاگردان سه جوان یعنی یاور آهنگر، صفی نمد مال و مفرد سلمانی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و پوریا با کمک آنها به مبارزه علیه ظلم و بیدادگری حاکمان و داروغه زورگوی شهر می‌پردازد.
این مجموعه که تولید آن از سال 1386 آغاز شده، با صدای جمعی از صداپیشگان مطرح ایرانی صداگذاری شده و در صفحه کودک و نوجوان سایت آی فیلم، با اینترنت نیم‌بها قابل مشاهده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما