امروز سه شنبه  ۱۶ آذر ۱۴۰۰

کتاب «انیمیشن در تلویزیون» به چاپ دوم رسید

مشاهده ۶۰
۱۴۰۰/۰۶/۲۳- ۱۲:۳۵
چاپ دوم کتاب «انیمیشن در تلویزیون» تألیف جمعی از مولفان با همکاری اداره کل پژوهش مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در پیش‌گفتار کتاب «انیمیشن در تلویزیون» آمده است:

انیمیشن، زایش و نمایش ایده‌های رؤیایی، تخیلی، افسانه‌ای و تصورات فانتزی انسانی است. جان‌بخشی و زنده‌کردن ایده‌هایی که با هنر و فناوری درهم ‌می‌آمیزد، هنری بصری که با بهره‌گیری از زبان ترسیم، حرکت، صدا و تصویر، تصورات ذهنی را بی‌هیچ مرزی به تصویر می‌کشد و به دنیای خیالی مخاطبان خود رنگ واقعیت می‌بخشد.

اگرچه انیمیشن در ابتدا به قصد سرگرمی در دل سینما متولد می‌شود و توسعه می‌یابد، اما با ظهور تلویزیون، همپا با این رسانه رشد کرده و خصوصاً در حوزه مخاطبان کودک، به هنری اثرگذار و صنعتی پیشگام در دنیای کنونی تبدیل می‌شود. انیمیشن فارغ از دسته‌بندی‌های مختلف، بخش گسترده‌ای از مخاطبان را در برمی‌گیرد و جذابیت‌های بصری بالای آن، این هنر‌ـ‌‌‌صنعت را از انحصار کودکان خارج ساخته و کارکردهای دیگری نیز بر کارکرد سرگرمی آن می‌افزاید. به‌گونه‌ای که امروزه انیمیشن در تبلیغات، تجارت، جلوه‌های ویژه، آموزش، بازی­ های رایانه‌ای و موارد بسیاری دیگر، جایگاه بالایی دارد. بااین‌حال، پس ‌از گذشت پنج ‌دهه از ورود ایران به عرصه انیمیشن، این هنر از سوی رسانه ملی، که بزرگ‌ترین بازار سفارش انیمیشن برشمرده می‌ شود، در مسیر رشد و توجه قرار گرفته و شکل‌گیری «مرکز صبا»، نقطه عطف این توجه و تلاش برای تعریف جایگاهی شایسته برای آن و همگانی‌ کردن انیمیشن در جامعه است. پویایی این صنعت، رهایی از نگاه حاشیه‌ای و غیرحرفه‌ای به آن، بهبود وضعیت مطالعات انیمیشن و در دسترس‌ بودن منابع مکتوب، ضرورتی بر تألیف و تنظیم مجموعه‌ ها و کتاب‌های تخصصی نظیر کتاب حاضر است تا با فراهم‌آوردن امکان بینشی بهتر از معیارهای ارزیابی و شرح وظایف عوامل تولید انیمیشن‌های تلویزیونی برای علاقه‌مندان و عاملان این هنر، روند تولید انیمیشن‌های تلویزیونی را هموار سازد و کیفیت و کمّیت این تولیدات را ارتقاء بخشد.

چاپ دوم این کتاب در 241 صفحۀ وزیری، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 70.000 تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان این حوزه قرار گرفته است.

برای تهیه این کتاب می‌ توانید از طریق فروشگاه با شمارۀ 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس بگیرید. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنید.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما