امروز شنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

روایتی از جلوه های ایثار تا اقتدار ایران در شبکه جهان بین

۱۴۰۰/۰۶/۲۴- ۰۸:۳۹
صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری با تولید و پخش ویژه برنامه‌های مختلف هفته دفاع مقدس را گرامی می دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دفاع مقدس دوران گذشت، فداکاری، شجاعت و شهادت بود، شهادت مردان بزرگی که نامشان تا ابد در تاریخ ایران اسلامی جاودانه ماند و یادآوری این رشادت ها همچنان لرزه بر اندام دشمنان این مرز و بوم می اندازد و رسانه ملی و استانی بر خود لازم می دانند انعکاس دهنده گوشه‌هایی از عشق مردان بی ادعای میهن اسلامیشان باشند.

معاونت سیما با تولید و پخش ویژه برنامه‌های «اقتدار» و «هفته دفاع مقدس»، این هفته را بزرگ داشته و مقاومت، صبر، ایثار و از خود گذشتگی ملت غیور و پیروزی مقتدرانه رزمندگان هشت سال دفاع ماندگار را گرامی می دارد.

ویژه برنامه «اقتدار» هر شب ساعت ۲۱ به مدت یک ساعت به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا قاضی روی آنتن می رود. گفت و گوی زنده با میهمانان و فرماندهان عالی رتبه دفاع مقدس، روایت عملیات والفجر ۸ از زبان سردار اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) استان، خاطره گویی رزمندگان جنگ تحمیلی، مصاحبه با ایثاگران کادر سلامت و درمان، گفت و گو با همسران و دختران شهدای استان، موسیقی تصویر، نوحه و ترانه‌های خاطره انگیز هشت سال مقاومت از بخش های متنوع این برنامه است که با اجرای ابوالفضل هادی پور و گزارشگری فاطمه رفیعی از سیمای جهان بین پخش می‌شود.

ویژه برنامه «هفته دفاع مقدس» هم در هشت قسمت 20 دقیقه ای تولید و در روزهای این هفته تقدیم بینندگان خواهد شد.این برنامه مستند گزارشی، رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس را که امروز در حال فعالیت و جهاد اقتصادی هستند، معرفی می‌کند و به خاطرات دفاع مقدس و شباهت های جنگ نرم امروزی با هشت سال جنگ تحمیلی می‌پردازد. تهیه کننده این برنامه هوشنگ رحیمی و کارگردانش فرحناز حاتم پوری است.

ارتباط تصویری و ارسال گزارش هایی از موزه دفاع مقدس که به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برپا می‌شود، از دیگر اقدامات معاونت سیمای شبکه جهان بین است.

معاونت صدا با تهیه برنامه‌های «پلاک ۸»، «جلوه‌های ایثار» و «مدرسه عشق» این هفته را پاس می دارد.

«پلاک ۸» به تهیه کنندگی سیاوش قربانی پور و گویندگی جعفر زمانی، شهلا جمشیدیان، گزارشگری فاطمه رفیعی و نویسندگی کبری حیدری هر روز ساعت ۱۷:۱۵ پخش می‌شود. یک کوچه یک شهید و گفت و گو با ساکنان محل هایی که به اسم شهدا مزین شده اند، گزارش از کادر درمان و امدادگران دوران دفاع مقدس، یک نکته از هزاران و گپ و گفت با پژوهشگران جنگ تحمیلی و بررسی وقایع مهم استان در آن دوران، معرفی کتاب ویژه این هفته، آنونس، صدای رزمندگان، دلاورمردان و ایثارگران، موسیقی و ترانه، بسته‌های صوتی، پیامک و تلفن، گفت و گوی تلفنی با جانفشانان دفاع مقدس از بخش های مختلف و شنیدنی این برنامه هستند که تقدیم شنوندگان خواهد شد.

معاونت صدای شبکه جهان بین در هفته دفاع مقدس به سراغ ایثارگران، جانبازان، خانواده‌های معزز شهدا و مدافعان حرم می رود و رشادت های مردان آسمانی و فرشته‌های زمینی را در برنامه «جلوه‌های ایثار» به تهیه کنندگی و گزارشگری آرزو بلالی مرور می‌کند تا عزم راستین و فرهنگ شجاعت و دلیرمردی این مرز و بوم هیچ گاه به دست فراموشی سپرده نشود. در این برنامه مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان در خصوص شهدا و خانواده‌های معظم آنها، کتاب های شاخص و وصیت نامه شهدای والا مقام گزارش هایی ارائه می دهند. این برنامه روزهای فرد ساعت ۱۱:۱۵ و روزهای زوج ساعت 21:45 روی آنتن می رود.

در مستند گزارشی‌‌‌ «مدرسه عشق» که در دو قسمت به تهیه کنندگی و گزارشگری فاطمه رفیعی تهیه می‌شود، رزمندگان آن دوران از خاطرات، فداکاری و عشق به میهنشان صحبت می‌کنند. مدرسه عشق در تاریخ 31 شهریور ساعت 18 و سوم مهر ساعت 20:30 پخش می‌شود.

معاونت خبر با تولید و پخش ۱۸ خبر مکتوب به مدت ۲۷ دقیقه و ۱۸ گزارش رادیویی و تلویزیونی به مدت ۴۱ دقیقه برای ارسال به تهران، ۷۰ خبر رادیویی و تلویزیونی به مدت ۱۳۶ دقیقه، هفته دفاع مقدس و دلاور مردی‌های رزمندگان آن دوران را ارج می نهد.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری با تولید یک فیلم کوتاه دو دقیقه ای با عنوان «نفس عمیق»، ویدئو کست، پادکست، عکس نوشت، ویدئوگرافی، کلیپ، گوشه‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب، بخش هایی از برنامه‌های تولیدی و فیلم های دفاع مقدس، به مدت ۹۰ دقیقه، یاد و خاطره رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران دفاع مقدس گرامی می دارد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما