امروز چهارشنبه  ۲۹ دی ۱۴۰۰

پخش مستند «منظومه حُسن» از شبکه چهار سیما

مشاهده ۱۳۱
۱۴۰۰/۰۷/۰۴- ۱۴:۲۹

شبکه چهار سیما به منظور گرامیداشت علامه حسن زاده آملی، مستند «منظومه حسن» را در پنج قسمت به روی آنتن می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علامه حسن زاده آملی در سوم مهر ۱۴۰۰ خورشیدی در ۹۳ سالگی و بر اثر نارسایی شدید قلبی دیده از جهان فروبست. 

علامه حسن‌زاده آملی در ۱۳۰۷ خورشیدی در قریه ایرا بخش لاریجان شهرستان آمل دیده به جهان گشود. وی در ۶ سالگی به مکتب‌خانه رفت، علاقه اش به درس و قرآن تا اندازه ای بود که در خردسالی تمام قرآن را به خوبی یاد گرفت. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه روحانی (حوزه علمیه) و در محضر روحانیونی همچون محمد آقا غروی، عزیزالله طبرسی، شیخ احمد اعتمادی، عبدالله اشراقی و ابوالقاسم رجایی فرا گرفت. سپس به تهران آمد و در مدارسی چون مبارک حاج ابوالفتح و مدرسه مبارک مروی به فراگیری دانش پرداخت و نزد حاج میرزا ابوالحسن شعرانی طهرانی در حدود ۱۳ سال به تربیت و تعلیم پرداخت و فنونی را از قبیل علوم منقول، معقول، تفسیر، کتب قرائت و تجوید، کتب ریاضی و نجوم، تعلیم کتب مختلف و استخراج تقویم نجومی‌ کسب کرد. حسن زاده آملی در ۲۲ مهر ۱۳۴۲ خورشیدی به قم رفت و در آنجا تحصیلات حوزوی خود را به پایان رساند.
مستند «منظومه حسن» به کارگردانی مسعود امینی تیرانی و اجرای محمد رضا شهیدی فرد، یک فیلم مستند از زندگینامه این عالم فرهیخته علامه حسن زاده آملی است که شامل گفت و گو با شاگردان معظم له و تصاویر و بخش هایی از فیلم ها و آثار ایشان است و کارشناسانی همچون دکتر منصوری لاریجانی و دکتر محمد جواد لاریجانی در این برنامه حضور داشته اند.

بنا بر این گزارش این مجموعه مستند 5 قسمتی به همت تامین برنامه شبکه چهار آماده پخش شده است و به طور موقت، جایگزین مستند «قلمستان» خواهد شد و هر شب ساعت 22 پخش و ساعت 13 روز بعد بازپخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما