امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰

«چرخ» میزبان رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

مشاهده ۱۱۳
۱۴۰۰/۰۷/۱۱- ۱۵:۵۳
بیستمین قسمت فصل هشتم «چرخ» به بررسی رشته‌های جدید دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مقطع کارشناسی‌ارشد اختصاص دارد. این برنامه ساعت 19 امروز، یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این قسمت از «چرخ»، پویا پاک‌نژاد، مجری-کارشناس بخش‌ «تازه‌ها» با محمد کرباسی، روزنامه‌نگار فناوری درباره‌ی مهم‌ترین خبرهای این روزهای دنیای فناوری گفت‌وگو خواهد کرد.

در بخش دیگری از «چرخ»، دکتر سیدداریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران با دکتر فرهاد یزدان‌‌دوست، رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی درباره‌ی اضافه شدن رشته‌های مهندسی متریونیک و گرایش رایانش تصاویر پزشکی در مهندسی پزشکی گفت‌وگو می‌کند. در سال­های اخیر، با معرفی شیوه‌های جدید تصویرگری پزشکی و در اختیار قرار گرفتن داده‌­های متنوع و حجیم تصویری، نیاز جدید و روزافزونی به متخصصین تحلیل هوشمند داده‌­های تصویری پزشکی در مراکز تشخیصی و درمانی پزشکی ایجاد شده است که با گذشت زمان، ضرورت تربیت نیروی متخصص در رایانش تصاویر پزشکی را هر چه بیشتر محسوس می‌کند.

 در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» گزارش حافظ آهی از دانشگاه شهید ستاری و گفت‌وگو با سرهنگ رضا پایرون در دانشکده‌ی پهپادی این دانشگاه روی آنتن خواهد رفت.

فصل هشتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، استادان دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما