امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰
حکایت زندگی پدر علم مشاوره، استاد احمد صافی در «حکایت دل»شبکه4
حکایت زندگی پدر علم مشاوره، استاد احمد صافی در «حکایت دل»شبکه4

«حکایت دل» از آقای مهر می‌گوید

مشاهده ۱۳۵
۱۴۰۰/۰۷/۱۲- ۱۲:۵۵
تعداد بازدید:135
زندگی حرفه ای استاد احمد صافی از قاب «حکایت دل» شبکه چهار سیما، دوشنبه دوازدهم مهرماه پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم مستند « آقای مهر » که به زندگی حرفه ای استاد احمد صافی پیشکسوت برجسته تعلیم ‌و تربیت اختصاص دارد‌، دوشنبه ساعت 21 و سه شنبه ساعت 14 بازپخش می‌شود.

این چهره ماندگار آموزش کشور برای بیشتر فرهیختگان، چهره ای شناخته شده است؛ وی مؤلف ۳۵ عنوان کتاب در حوزه خانواده، تربیت، مدیریت و مشاوره است. «سازمان و قوانین آموزش ‌و ‌پرورش ایران»، «سیمای معلم»، «اصول و فنون راهنمایی و مشاوره» و «مسائل آموزش ‌‌و ‌پرورش» از جمله کتاب‌هایی هستند که  او تألیف کرده است. دکتر صافی در جایگاه‌های مختلفی چون دبیر کلی شورای عالی آموزش‌‌و‌پرورش، معاون آموزشی وزیر و ده‌ها شورا، انجمن، مجلات و نشریات آموزشی و علمی فعالیت کرده است. ضمناً ایشان مؤسس و مدیر مرکز راهنمایی و مشاوره صبح امید بوده و مشاور وزیر آموزش‌‌و‌پرورش در امور بازنشستگان است. در سال ۱۳۹۷، زندگی‌نامه و تجارب استاد در کتابی با عنوان «معلم مصلح» توسط نشر افست به چاپ رسید.استاد صافی به ایران‌گردی و جهان‌گردی نیز علاقه خاصی دارد و در زمینه آموزش ‌و ‌پرورش ژاپن، مالزی، ترکیه و فرانسه نیز مطالعه داشته است. در سال ۱۳۷۸ مرکز مشاوره صبح امید را تأسیس نمود. ایشان همچنین عضو تحریریه مجلات و کمیسیون‌های مختلفی در شورای عالی آموزش‌‌و‌پرورش نیز هستند.

مجموعه مستند «حکایت دل» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت ۲۱ به یک استاد عالیقدر عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد. تهیه کننده این برنامه  علیرضا حسینی و کارگردان آن بیژن شکرریز است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما