امروز سه شنبه  ۲۸ دی ۱۴۰۰

آی فیلم به «قدمگاه» می رود

مشاهده ۸۵
۱۴۰۰/۰۷/۲۰- ۱۲:۲۱

«قدمگاه» فیلم سینمایی این هفته شبکه آی فیلم است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «قدمگاه» که تولید سال 1382  به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور است، پنجشنبه 22 مهر به روی آنتن آی فیلم می رود
عسگرپور که پیش از این فیلم، چند اثر تلویزیونی (نقطه اوج ـ خانه پدری ـ ...) و یک اثر سینمایی دفاع مقدس را در کارنامة خود داشته است، داستان این فیلم را در کاشان ـ به عنوان نمادی از یک شهر سنتی ایرانی ـ  روایت می‌کند.

 محور قصه به زندگی و سرنوشت پسری جوان می‌پردازد که یتیم و بی کس است و از کودکی به نوبت در خانة اهالی محل زندگی کرده و بزرگ شده. حالا پسر در عین بی کسی و نداشتن پدر و مادر و فامیل، به نوعی انگار همة اهالی محل را پدر و مادر خود و همة خانه‌ها را خانة خود می داند.

او پسری ساده و پاک دل است که سال ها پیش نذر کرده ده سال پیاپی، شب و روزِ نیمة شعبان در امامزاده ای خارج از شهر به سر برد و معتکف باشد.

امسال نیز دهمین و آخرین سال ادای نذر اوست. اما در میان حیرت اهالی، پیش از شب نیمة شعبان به شهر باز می‌گردد و مدعی می‌شود که آقا را در بیداری مشاهده کرده که به او فرمان داده به شهر بازگردد و عیدی خود را از آقا در شهر بگیرد!...

به نحوی مرموز و مبهم، اهالی از این بازگشت و این مکاشفه خوشحال نیستند و هر یک نارضایتی خود را به گونه ای ابراز می‌کنند؛ اما... .

در «قدمگاه» که محمدرضا تخت کشیان تهیه کرده و فیلمنامه اش به قلم محمد رضایی راد نگاشته شده است، بابک حمیدیان نقش جوان یتیم را بازی می‌کند و علاوه بر او رضا کیانیان، فرامرز صدیقی، محمدرضا داوودنژاد،  علی اوسیوند، نگار جواهریان، آفرین عبیسی و زهره حمیدی نیز نقش آفرینی کرده اند.

فیلم سینمایی «قدمگاه» شامگاه پنج شنبه، ساعت 22 پخش خواهد شد و در ساعت های 6 و 14 جمعه نیز بازپخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما