امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰
در برنامه «شبه قاره»
در برنامه «شبه قاره»

مرور پرس تی وی بر تحرکات داعش در افغانستان

مشاهده ۸۱
۱۴۰۰/۰۷/۲۲- ۱۵:۳۶
موضوع برنامه «شبه قاره» (The Subcontinent) شبکه پرس تی‌وی به کشتار شیعیان در افغانستان به‌دست داعش و مناقشات مرزی میان هند و چین اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «شبه قاره» به بهانه شهادت یکصد نفر از شیعیان در حمله انتحاری داعش، دلایل کشتار شیعیان در افغانستان به‌دست این گروه تروریستی را مورد بررسی قرار شمی‌دهد.

این برنامه به تهیه‌کنندگی حسین مهدیان همچنین نگاهی دارد به مناقشات هند و چین بر سر مرز طولانی مشترک‌شان که به ۳۵۰۰ کیلومتر می‌رسد. به تازگی دور جدید مذاکرات این دو کشور برای حل اختلافات مرزی برگزار شده است.
بینو کامپکارک، نویسنده از استرالیا و مصطفی آریایی، نویسنده افغانستانی ساکن هلند میهمانان این هفته «شبه قاره» هستند.
مهدی باباگل زاده مجری برنامه از این دو نویسنده می‌خواهد که نظرشان را درباره دلایل حملات گسترده به شیعیان در افغانستان، پشت پرده و اهداف این اقدام و منتفعان از آن ابراز کنند.
مجری «شبه قاره» همچنین از کامپکارک و آریایی می‌پرسد که چرا وضعیت مرزی بین چین و هند این‌گونه است و به چه دلیل مذاکرات قبلی بین این دو کشور به سرانجام نرسیده است؟
برنامه «شبه قاره» روز جمعه ساعت ۱۷ به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود و تکرار این برنامه شنبه ساعت ۱۰:۰۰ و یکشنبه ساعت ۰۷:۰۰، دوشنبه ساعت ۱۴:۰۰ و سه شنبه ساعت ۱۲:۰۰و ساعت ۲۳:۰۰ است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما