امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰

خوشمزه‌های لرستان در «ایران» پرس تی‌وی

مشاهده ۷۵
۱۴۰۰/۰۷/۲۶- ۱۰:۳۹
برنامه این هفته «ایران» شبکه پرس تی‌وی به معرفی غذاهای سنتی لرستان و اماکن تاریخی بجنورد برای مخاطبان انگلیسی‌زبان این شبکه اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «ایران» در بخش اول خود به گزارشگری علی رشید به معرفی غذاهای سنتی لرستان می‌پردازد. هر مسافری با هر ذائقه ‌ای که به این استان‌ غربی کشور سفرکرده باشد، طعم دل‌چسب غذاهای محلی آن را فراموش نخواهد کرد. لرستان از جمله استان‌ هایی است که دارای فرهنگ غذایی غنی و گسترده بوده و می‌تواند افراد با ذائقه‌های مختلف را راضی نگه دارد. از جمله غذاهای محلی این استان می‌توان کباب بروجرد، آش گوشت و ... را نام برد.
قسمت دوم برنامه «ایران» به گزارشگری امیرمهدی کاظمی نیز به معرفی بجنورد، یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین شهرهای خراسان شمالی اختصاص دارد. وجود تپه‌های باستانی سریوان و تاتار و بدرانلو و تپه‌های بلبل و حصار گرمخان در حاشیه رود اترک متعلق به هزاره اول قبل از میلاد پیشینه تاریخی تمدن بجنورد را به سه هزار سال پیش می‌رساند و وجود سنگ نگاره (تکه) بیان‌گر حیات و تمدن در حداقل پنج هزار سال پیش در این منطقه است.
برنامه «ایران» روز سه شنبه ساعت 07:00، چهارشنبه ساعت 03:00، پنج شنبه ساعت 08:00 و 16:00و جمعه ساعت 00:00 روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما