امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰
ویژه برنامه‌های شبکه انگلیسی زبان تلویزیون به مناسبت تولد پیامبر اعظم(ص)؛
ویژه برنامه‌های شبکه انگلیسی زبان تلویزیون به مناسبت تولد پیامبر اعظم(ص)؛

طنین نوای وحدت در پرس‌ تی‌وی

۱۴۰۰/۰۷/۲۷- ۱۲:۰۵
برنامه های شبکه پرس تی وی برای ایام هفته وحدت اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه پرس‌ تی‌وی  ضمن ارائه برنامه‌های متنوع پوشش خبری و پخش زنده مراسم و جشن‌های برگزار شده در سراسر جهان را به مناسبت تولد پیامبر اعظم(ص) و هفته وحدت در دستور کار قرار داده است.

پخش زنده کنفرانس وحدت اسلامی

مدیر نیوزروم پرس تی‌وی از پخش زنده افتتاحیه و اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی از این شبکه خبر داد.
نرگس رستمی‌با بیان این مطلب افزود: با توجه به برگزاری سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران، مراسم افتتاحیه و اختتامیه این کنفرانس به شکل زنده روی آنتن شبکه پرس‌ تی‌وی می رود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین نشست های مجازی برگزار شده در این کنفرانس به زبانی انگلیسی ترجمه و برای مخاطبان شبکه پخش می‌شود.
رستمی‌با تاکید بر پوشش جشن‌ های هفته وحدت اظهار کرد: جشن‌ها و مراسم برگزار شده در کشورهای مختلف به مناسبت تولد پیامبر اعظم(ص) و هفته وحدت را پوشش رسانه‌ ای می‌دهیم و گزارش هایی از این مراسم برای مخاطبان پرس‌ تی‌وی پخش خواهد شد.

تاکید بر لزوم وحدت در «ایران امروز»

به گفته مدیر تامین برنامه‌های پرس تی‌وی، لزوم وحدت در دنیای اسلام موضوع محوری برنامه «ایران امروز» این شبکه است.
یوسف پورانوری گفت: برنامه این هفته «ایران امروز» در آستانه برگزاری سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی در گفت و گو با حجت‌الاسلام موسوی، قائم مقام مرکز تقریب مذاهب اسلامی و حجت‌الاسلام ذوالفقارطلب، عالم اهل تسنن به لزوم و اهمیت وحدت و نزدیکی میان ادیان مذاهب اسلامی‌پرداخته است.
وی تاکید کرد: این برنامه همچنین نگاهی ویژه دارد به سیاست‌ های جمهوری اسلامی ایران که ثابت کرده شیعه و سنی برایش تفاوتی ندارد و به دنبال احقاق حقوق عامه مسلمانان است.
پورانوری یادآور شد: نجات مردم اهل تسنن شمال عراق و سوریه از چنگال داعش و حمایت از مسلمانان سنی‌ مذهب فلسطین نمونه‌ هایی از سیاست‌ های وحدت‌‌گرایانه ایران است که در «ایران امروز» مورد بررسی قرار می‌ گیرد.
مدیر تامین برنامه‌های پرس تی‌وی ادامه داد: میهمانان «ایران امروز» همچنین از زیان‌های اختلاف میان مذاهب اسلامی سخن می‌ گویند و به واکاوی ریشه‌های این اختلاف به خصوص نقش استعمار انگلیس می‌ پردازند.

وحدت ادیان در دفاع از پیامبر اسلام

مستند «آن پیامبر» نیز به مناسبت تولد پیامبر اسلام و هفته وحدت از پرس تی‌وی پخش می‌شود.
مستند «آن پیامبر» وحدت و همدلی ادیان در دفاع از پیامبر اسلام(ص) را به تصویر می‌ کشد.
این مستند ۲۵ دقیقه ای در پی آن است تا نشان دهد که حضرت محمد(ص) خاتم انبیا و آخرین فرستاده خدا بر روی زمین است. مستند «آن پیامبر» برای نیل به این هدف به بررسی متون مقدس ادیان ابراهیمی و نیز ادیان شرقی پرداخته است.
در این مستند می‌بینیم که در همه این ادیان، به آمدن آخرین فرستاده بشارت داده شده و در هر کدام از متون مذهبی به برخی از ویژگی‌های آن اشاره شده است.
«آن پیامبر» از طریق بررسی متون مختلف و مصاحبه با شخصیت های مذهبی ادیان مختلف نشان می دهد که تنها کسی که تمامی این نشانه‌ها را داشته کسی نمی تواند باشد جز پیامبر اسلام(ص).
مستند «آن پیامبر» محصول سال ۲۰۱۴ است و محمد کاشانی و محسن فضلی این مستند را تهیه و کارگردانی کرده اند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما