امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰
مهمانان مبارک هنیا به پرسش‌های او پاسخ می‌دهند؛
مهمانان مبارک هنیا به پرسش‌های او پاسخ می‌دهند؛

از تنش میان فرانسه و الجزایر تا چرایی حضور آمریکا در آفریقا

۱۴۰۰/۰۷/۲۷- ۱۲:۱۰
نتایج معکوس حضور آمریکا در قاره آفریقا و افزایش تنش‌ها میان فرانسه و الجزایر موضوعات برنامه «آفریقا امروز» شبکه پرس تی‌وی را تشکیل می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «آفریقا امروز»(Africa Today) در برنامه این هفته به سراغ تبعات و نتایج حضور ایالات متحده در قاره آفریقا رفته و این حضور را به بهانه ارتقای امنیت ثبات و رفاه منطقه‌ای به نقد و بررسی می‌گذارد. عملیات آمریکا در قاره آفریقا شامل صدها حمله هواپیماهای بدون سرنشین، تمرینات متعدد نظامی و مشارکت در پروژه‌های اقتصادی است که به افزایش ۵۰۰ درصدی حوادث خشونت‌آمیز توسط سازمان‌های تروریستی در این قاره منجر شده.
مبارکه هنیا مجری «آفریقا امروز» با رئوف فره ، فعال و مفسر الجزایری مهمان بخش اول برنامه درباره اهداف پشت پرده حضور آمریکا در آفریقا، کودتاهای نظامی در کشورهای آفریقایی به کمک ارتش آمریکا و افزایش گروه‌های تروریستی در این قاره گفت و گو می‌کند.
موضوع دوم برنامه هم به افزایش تنش‌ها میان فرانسه و الجزایر اختصاص دارد. این تنش‌ها پس از اظهارات اخیر امانوئل مکرون که گفته تاریخ رسمی الجزایر نه بر اساس حقایق که بر مبنای نفر از فرانسه بازنویسی شده، افزایش یافته است.
هنیا از تونده اسازوآ ، عضو اتحاد سیاه برای صلح به عنوان کارشناس این بخش برنامه می‌پرسد که آیا میان اظهارات توهین آمیز مکرون و انتخابات آینده در فرانسه ارتباطی وجود دارد و باید منتظر تشدید تنش‌ها میان الجزایر و فرانسه بود؟
برنامه «آفریقا امروز» به تهیه‌کنندگی عاطفه‌سادات دربندی سه شنبه ساعت 17:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت 21:00، پنج‌شنبه ساعت 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما