امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰
در شبکه سحر؛
در شبکه سحر؛

تولید مستند «تاریخ و سینما» در شبکه سحر

مشاهده ۶۲
۱۴۰۰/۰۷/۲۷- ۱۳:۴۶
مستند «تاریخ و سینما» به تهیه کنندگی جواد حبیب پور در شبکه سحر ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند در 26 قسمت 30 دقیقه ای به تبیین واقعیت های تاریخی و معرفی شخصیت های برجسته تاریخ اسلام و افراد تاثیرگذارملی و مذهبی ایرانی و اسلامی‌بر اساس آثار تاریخی – نمایشی، سینما و تلویزیونی ایران می‌پردازد.
موضوعات متنوع و مختلفی از جمله: پیامبر اکرم (ص) و صحابه ایشان، امام علی (ع)، امامان معصوم (ع)، امیر کبیر و... در قالب آثاری همچون: فیلم های امام علی (ع)، بشارت منجی، مسافر ری، پناهنده، ولایت عشق، راه بهشت، عقاب صحرا، ستاره سهیل، سفیر، قدمگاه، مختارنامه و.... مورد بررسی موشکافانه قرار می‌گیرند.
مستند «تاریخ و سینما» با حضور کارشناسان تاریخی، مذهبی و هنری همراه است. دکتر علی مرادی مراغه ای کارشناس تاریخی، داوود فتحعلی بیگی کارشناس هنری و بازیگر، عباس اکبری تهیه کننده و فیلمنامه نویس، حسن اسدی بازیگر، مهدی سجاده چی فیلمنامه نویس، دکتر کمال اکبری کارشناس تاریخی و...
این مستند بدون مجری است و با آیتم کارشناسی و تصویر نریشن شروع می‌شود و پس از آن تصاویری از آثار منتخب پخش می‌شود و در انتها پخش وله‌های مرتبط، ساختار هر برنامه را تشکیل می دهد.
زبان اصلی این مستند فارسی است و برای پخش از کانال های شبکه سحر زبانگردانی و دوبله شده است که برای کانال آذری ندا سام، کانال اردو پروانه طالبی و کانال کردی فرزاد فریدونی عهده دار بوده اند.
مستند «تاریخ و سینما» در مناسبت های ملی و مذهبی اقدام به پخش قسمت هایی منتخب می‌کند که به مناسبت ولادت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد (ص) و هفته وحدت از روز جمعه 30 مهر تا روز دوشنبه 3 آبان هر روز ساعت 14:00 به وقت تهران در 4 قسمت با موضوع حضرت محمد (ص) و اصحاب ایشان از کانال آذری شبکه سحر بر روی آنتن خواهد رفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما