امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰

تدارک رادیو گفت و گو برای هفته وحدت

مشاهده ۷۹
۱۴۰۰/۰۷/۲۸- ۱۱:۵۴
شبکه رادیویی گفت وگو به مناسبت هفته وحدت با استفاده حداکثری از نخبگان و کارشناسان شیعه و سنی ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،«رضا کوچک زاده» تهمتن مدیر شبکه رادیویی گفت وگو در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس در خصوص برنامه‌های این شبکه در هفته وحدت گفت: این شبکه رادیویی همچون سنوات گذشته برای ایام هفته وحدت تدارک ویژه ای را دیده است. تقویت همدلی و اتحاد میان مذاهب، معرفی حضرت رسول اکرم (ص) به عنوان اسوه در جامعه و ترویج سبک و سیره اهل بیت (ع) اهداف این برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: «مرزهای همدلی» یکی از ویژه برنامه‌های رادیو گفت وگو است که یکشنبه دوم آبان به مناسبت میلاد پیامبر مهربانی‌ها از ساعت 15 تا 17:30 پخش خواهد شد. در این برنامه گزارشگر در سطح شهر از مردم می خواهد که خوش اخلاق ترین فرد از نظر خودشان و ویژگی‌های او را معرفی کنند. علاقه مندان نیز می توانند خوش اخلاق ترین فردی که می‌شناسند را به سامانه پیامکی شبکه معرفی کنند.

مدیر رادیو گفت و گو افزود: از دیگر بخش های این برنامه می توان به مستندی خاص با سوژه ای ویژه درباره فردی که 40 سال با حضور در حجاز به پی گیری و بررسی همه مناطقی که پیامبر اعظم(ص) در آنها حضور یافته بودند اشاره کرد. ارتباط با علما و روحانیون اهل تسنن و همچنین گفت وگو با عوامل و بازیگران فیلم محمد رسول الله(ص) به کارگردانی مجید مجیدی نیز از دیگر آیتم های این برنامه است. همچنین خبرنگارما در افغانستان به خاطر شرایط خاص حاکم بر آن کشور بین مردم افغانستان حضور می یابد و گزارش ویژه ای را از حال و هوای بین شیعیان و اهل تسنن ارائه خواهد داد.

کوچک زاده از گفت‌وگو با دانشمندان و اندیشمندان اهل تسنن در برنامه «حیاط خلوت» خبر داد و افزود: این برنامه به مرور زندگی و خاطرات اساتید، نخبگان و مشاهیر اختصاص دارد و از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:30 به مدت 25 دقیقه به روی آنتن رادیو گفت‌وگو می رود. «حیاط خلوت» به مناسبت هفته وحدت طی شش قسمت با توجه به نخبگان و دانشمندان اهل سنت پخش خواهد شد.

همچنین ویژه برنامه «ایران همدل» عنوان دیگر برنامه ای است که مدیر شبکه رادیویی گفت و گو به معرفی آن پرداخت و بیان کرد: این برنامه به مناسبت هفته وحدت هر روز از ساعت 8:30 تا 9:30 به‌صورت زنده با هدف تبیین آداب و رسوم، مفاخر، اندیشمندان و دانشمندان استانها و شهرهای سنی نشین پخش می‌شود. در این برنامه هر روز یک یا چند شهر سنی نشین معرفی شده و با آداب و رسوم آنها آشنا می‌شویم؛ گزارش های مردمی و دعوت مردم برای حضور در این شهرها و همچنین گفت‌وگو با نماینده‌های مجلس، مفاخر علمی، پزشکی، ورزشی، فرهنگی و ... استان و شهر مذکور از دیگر آیتم های برنامه «ایران همدل» است.

کوچک زاده گفت: برنامه گفت‌وگوی سیاسی که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه روی آنتن رادیو گفت‌وگو می رود، در هفته وحدت با موضوع چالش های جهان اسلام و اهمیت وحدت بین جوامع اسلامی طی چهار قسمت روی آنتن این شبکه رادیویی خواهد رفت.

وی ادامه داد: برنامه گفت‌وگوی علمی نیز از دیگر برنامه‌های اصلی و ثابت رادیو گفت‌وگوست که در هفته وحدت با موضوع توفیقات علمی در جهان اسلام طی چهار برنامه از ساعت 21 به مدت 60 دقیقه پخش می‌شود.

مدیر رادیو گفت وگو همچنین از پخش ویژه برنامه گفت‌وگوی فرهنگی ویژه سبک زندگی نبوی در چهار قسمت و پخش گفت‌وگوی اقتصادی با موضوع اهمیت همگرایی اقتصادی در کشورهای اسلامی در تاریخ دوم آبان خبر داد.

وی اضافه کرد: برنامه انعکاس، با موضوع از اسلام گرایی تا اسلام هراسی روز 28 مهر پخش می‌شود. و مجله‌های خبری تحلیلی «رویداد» و «بدون خط» هر کدام یک بخش 10 دقیقه ای را به موضوع وحدت بین شیعه و سنی در این هفته اختصاص می دهند.

این شبکه رادیویی روی موج اف ام ردیف ۱۰۳.۵ مگاهرتز و برنامه کاربردی ایران صدا قابل دریافت و شنیدن است. و علاقه مندان می توانند نظرات خود را از طریق سامانه ۳۰۰۰۰۱۰۳۵ به اشتراک بگذارند. و با مراجعه به سایت رادیو گفت و گو به نشانی radiogoftogo.ir فایل صوتی و مکتوب برنامه‌های این شبکه را دنبال کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما