امروز پنج شنبه  ۳۰ دی ۱۴۰۰

بررسی جایزه‌ی مصطفی(ص) در «چرخ»

مشاهده ۱۲۹
۱۴۰۰/۰۷/۲۸- ۱۴:۱۴

برنامه«چرخ» شبکه 4 امشب به گفت‌وگو با عضو کارگروه علمی جایزه‌ی مصطفی(ص) اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه ساعت 19 امروز، چهار‌شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود.

در بخش‌ «تازه‌ها»ی این قسمت از «چرخ»، پویا پاک‌نژاد با علی خورشیدی، روزنامه‌نگار علم و فناوری درباره‌ی تازه‌ترین خبرهای دنیای رباتیک و هوافضا گفت‌وگو خواهد کرد. در این قسمت از «چرخ»، دکتر سیدداریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران با دکتر حسین نادری‌منش، عضو کارگروه علمی جایزه‌ی مصطفی(ص) گفت‌وگو می‌کند. امسال در فرآیند انتخاب این جایزه بیش از ۵۱۵ اثر به دبیرخانه رسید و از این تعداد ۴۸۴ اثر به گروه‌ های داوری اولیه شامل علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو، علم و فناوری ارتباطات و اطلاعات و همه‌ی زمینه‌های علم و فناوری ارجاع شد. از این ۴۸۴ اثر، ۲۱۳ اثر به داوری ثانویه و ۴۱ اثر به مرحله‌ی نهایی رسید و ۱۱ اثر به شورای سیاست گذاری جایزه معرفی و پنج اثر برگزیده شد. 

در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» گزارش حافظ آهی از دانشکده‌های دانشگاه شهید چمران اهواز روی آنتن می رود.

فصل هشتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 

برنامه «چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما