امروز پنج شنبه  ۳۰ فروردين ۱۴۰۳

قدردانی 230 نماینده مجلس از رسانه ملی در ماجرای بنزین

مشاهده ۴۰۸
۱۴۰۰/۰۸/۱۱- ۱۵:۰۵

230 نماینده مجلس شورای اسلامی‌با صدور بیانیه‌ای از واکنش سریع و اطلاع رسانی به موقع رسانه ملی در ماجرای حمله سایبری به سامانه توزیع بنزین تشکر کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از معاونت حقوقی و امور مجلس صداوسیما، نمایندگان با امضای این بیانیه‌ از رویکرد حرفه‌ای و مخاطب ‌دار رسانه ملی در حفظ آرامش مردم با اطلاع رسانی لحظه به لحظه از رفع مشکل به وجود آمده که به ناکامی دشمنان در تولید شایعات و گسترش اختلال انجامید، قدردانی کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

در جهانی که فناوری‌های ارتباطی فرصت های بی نظیری را برای ساختن، رفاه و پیشرفت بشر و نیز تهدیدهای بالقوه ای را برای نابود کردن، سلب آسایش و عقبگرد فراهم کرده، اهمیت تصمیم گیری‌های سریع و دقیق بیش از پیش نمایان شده است.

هفته گذشته در شرایطی که دشمن توانست از منافذ ناشناخته به شبکه هوشمند سوخت نفوذ کند و چند ساعت آرامش مردم ایران را بر هم بزند، هوشیاری و اقدام به موقع رسانه ملی مانع تولید شایعات و گسترش اختلال به سایر بخش های جامعه شد.

ما نمایندگان امضاء کننده این بیانیه ضمن یادآوری مسئولیت دستگاه‌های ذیربط برای بررسی دقیق و موشکافانه حادثه و تأکید بر اهمیت پیشگیری از حوادث مشابه، از ریاست محترم و مدیران و خبرنگاران سازمان صدا و سیما که با تصمیم گیری و اقدام بموقع در اطلاع رسانی شفاف و لحظه ای، برنامه ریزی‌های دشمنان برای اخلال در خدمت رسانی به مردم و ایجاد بی نظمی و نارضایتی اجتماعی را ناکام گذاشتند سپاسگزاریم، تصمیم و اقدامی‌که شاید اگر اندکی در انجام آن تعلل می‌شد، پیامدها و خسارت های مادی و معنوی بسیاری به دنبال می داشت.

این ماجرا یک بار دیگر به همه یادآوری کرد که محرم دانستن مردم در موقعیت های دشوار، فرصت های بی بدیلی را برای حل مشکلات و مهار بحران‌ها در اختیار مدیران قرار می دهد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، صبوری مردم فهمیم ایران در مواجهه با اختلال بوجود آمده در شبکه توزیع سوخت را ارج می نهیم و اعلام می‌کنیم عملکرد و رویکرد حرفه ای، مخاطب مدار و در عین حال انقلابی سازمان صدا و سیما در اطلاع رسانی و مدیریت افکار عمومی در زمان حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت که استقبال و تحسین مردم و نخبگان را به دنبال داشت باید در سایر موضوعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جریان یابد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی عمیقاً بر این باوریم که انتخاب این رویکرد اعتماد مردم به صدا و سیما را بیش از پیش افزایش خواهد داد و ظرفیت های بالقوه و بی بدیل رسانه ملی در گسترش ارزش های انسانی، اجرای اصول اسلام و تحقق اهداف انقلاب اسلامی را بیش از پیش به فعالیت در خواهد آورد.

در پایان ضمن تأکید بر پشتیبانی کامل و تمام قد از این رویکرد سازمان صدا و سیما اعلام می‌کنیم بر طرف کردن همه موانع و فراهم کردن زمینه‌های تقویت این رویکرد را وظیفه خود می دانیم.

امتیاز شما