امروز چهارشنبه  ۲۹ دی ۱۴۰۰

«پند پارسی» راوی حکایات سعدی

مشاهده ۱۱۵
۱۴۰۰/۰۸/۱۵- ۱۰:۲۳

انیمیشن «پند پارسی» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا، حکایات شیرین سعدی شیرازی را هر روز برای کودکان و نوجوانان از شبکه امید روایت می‌ کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه «پند پارسی» به تهیه کنندگی و کارگردانی رسول شیری در دو فصل 39 قسمتی با تکنیک کات اوت برای گروه سنی کودک و نوجوان تولید شده است و هر روز ساعت 15 : 18 پخش می‌شود. فصل نخست در 13 قسمت در سال گذشته پخش شد و فصل دوم آن در 26 قسمت برای امسال آماده پخش شده است.

مجموعه انیمیشنی «پند پارسی» سه شخصیت اصلی و محوری دارد که هر کدام با ویژگی‌های شخصیتی متنوع، بخشی از بار قصه‌ ها را به دوش می‌ کشند و برداشتی آزاد از حکایات سعدی و همچنین مولانا در ساختاری تازه همراه با طنز و شوخی امروزی را روایت می‌ کند.

رمضون، آسیابانی است با صدای گرفته که در بدو خلقت به شکل یک جفت ابرو و سیبیل بوده و بعد شبیه انسان شده است. او بسیار پرتلاش و کاری است، همیشه می‌ خواهد حرف، حرف خودش باشد اما در عین حال آدمی ساده و مهربان است. او برای حل مشکلات معمولا به تجربه‌ها و اندوخته‌هایش از زندگی متوسل می‌ شود.

«پسرجون» اسم پسر رمضون است که همیشه یا در خیالات سیر می‌ کند یا درحال مطالعه و کتاب خواندن است. او برای حل هر مشکلی، یک کتاب جدید پیدا می‌ کند. نماد کسی است که با دانش و علم به نبرد دشواری‌ ها می‌ رود.

الاغ این مجموعه انیمیشنی «خری» نام دارد. او علاوه بر این‌که باهوش است، برای ارتباط با رمضون و پسر آسیابون زبان خاص خودش را دارد. در ضمن خری بازیگوش است و دسته‌ گل زیادی به آب می‌ دهد اما با این همه گاهی هم به درد رمضون می‌ خورد و به او در حل مشکلات کمک می‌ کند.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما