امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

تولید نمایش «در مسیر عشق» در رادیو زیارت

مشاهده ۵۹۰
۱۴۰۰/۰۸/۱۹- ۱۴:۳۶

نمایش رادیویی «در مسیر عشق» به مناسبت سالروز میلاد حضرت عبدالعظیم حسنی در رادیو زیارت تولید شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نمایش رادیویی «درمسیر عشق» با موضوع عزیمت و زندگی حضرت عبدالعظیم حسنی در ری، در گروه نمایش رادیو زیارت تولید شد.

داستان این نمایش از این قرار است که متوکل عباسی امام هادی(ع) را در سامرا زندانی کرده بود و از سویی قصد مبارزه جدی با سادات علوی را داشت، به گونه ای که اکثر سادات علوی از ترس وی زندگی مخفیانه داشته، یا در طبرستان به سر می‌ بردند. در این میان متوکل عباسی از شدت کینه ای که نسبت به شیعیان داشت، دستور داد مرقد مطهر امام حسین(ع) را تخریب کنند. متوکل عباسی باخبر شد یکی از یاران مورد اعتماد امام هادی(ع)، عبدالعظیم حسنی در سامرا با ایشان ملاقات داشته، که وی را خطری برای حکومت خود تلقی کرد و دستور داد وی را زندانی کنند. حضرت عبدالعظیم حسنی از سوی امام هادی(ع) مامور بود در غیاب ایشان، از تفرقه شیعیان جلوگیری کند. در آن زمان ری پایگاه شیعیان بود و عباسیان در آنجا قدرت چندانی نداشت. وی با لباس مبدل به مامورین حکومت رهسپار ایران شد. حضرت عبدالعظیم حسنی به ری رسید و به پسر عمه خود زید بن حسن، از رازی که امام هادی(ع) با او در میان گذاشته بود، یعنی خبر ظهور منجی بشریت، مهدی صاحب الزمان(عج ) خبر داد و ...

نمایش رادیویی «درمسیر عشق» به کارگردانی احمد مینایی، تهیه‌کنندگی امیررضا رئوف، نویسندگی فائزه چشمه سنگی، صدابرداری محراب مهماندوست، گویندگی سیدمهران کاظمی و بازی احمد ریحانه، محمد تقی نژاد، مهران مطیع، علی ساعتی، صدیقه چک، سیدمهران کاظمی، مهتاب جعفرپناه، حسین شجاع و سیدمحمدحسین طالبیان تولید شد.

امتیاز شما