امروز سه شنبه  ۸ فروردين ۱۴۰۲

کتاب «جنبش قرآن‌بسندگان در ترازوی قرآن کریم» منتشر شد

مشاهده ۱۴۱
۱۴۰۰/۰۸/۲۳- ۱۶:۲۱

چاپ نخست کتاب «جنبش قرآن‌بسندگان در ترازوی قرآن کریم» تألیف دکتر احسان شن‌اجاق، با ترجمۀ محمدحسین امیراردوش در انتشارات سروش منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در قسمتی از دیباچۀ کتاب آمده است: هنگامی‌ که دشمنان اسلام دریافتند که ویران ساختن بنای اسلام از سمت قرآن ناممکن است، سنت را هدف تیرهای خود قرار دادند، تا مسلمانان را در دین خود به تردید انداخته و از دینشان دور سازند.

بنابراین در راستای همین مقصود چنین ادعا کردند که قرآن هرآنچه که مسلمانان بدان نیاز دارند را به اجمال و یا به تفصیل دربردارد و مسلمانان را برای فهم قرآن و تشریع، نیازی به سنت نیست.

در این عرصه بود که در قرن پیشین، تحت تأثیر مستشرقین، جنبش انکارگران سنت با نام «جبش قرآنیان» یا در حقیقت «قرآن‌بسندگان» برای فریب امت اسلامی در شبه قاره هندوستان پدیدار شد، سپس این جنبش گسترش یافت و به سرزمین‌های ما رسید و اذهان برخی از جوانان ما را مسموم ساخت، تا جایی که پدر یکی از این دست جوانان با ما تماس گرفته و در حالی که می‌گریست، گفت: ای استاد، انگاره انکار سنت در ذهن پسرم که در دبیرستان درس می‌خواند، رخنه کرده است، او می‌گوید: استدلال به سنت، تشریعی جدید و دگربار است و همانا که این کار شرک است، من و مادرش از پاسخ‌گویی به پرسش‌های او درمی‌مانیم، چنانچه پسرم را نزد شما بیاوریم، به گفته‌هایش گوش می‌سپارید؟

چاپ نخست این کتاب در 76 صفحۀ رقعی، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 30.000 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان این حوزه قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه با شمارۀ 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس بگیرند. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

تصاویر

امتیاز شما