امروز پنج شنبه  ۳۰ دی ۱۴۰۰

« حکایت دل» مولاناپژوه سرشناس ایرانی را بشنویم

مشاهده ۶۸
۱۴۰۰/۰۸/۲۴- ۰۹:۴۵

زندگی حرفه ای استاد توفیق سبحانی از قاب برنامه «حکایت دل» شبکه چهار سیما، در روز دوشنبه ۲۴ آبان پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم مستند « پرده گشا، رازنما» به زندگی استاد توفیق سبحانی استاد زبان و ادبیات فارسی و مولاناپژوه بزرگ ایران، نویسنده و ادیب برجسته اختصاص دارد‌.

دکتر توفیق سبحانی از فرهیختگان معاصر در زمینه زبان و ادبیات فارسی درسال 1317 شمسی در تبریز به دنیا آمد. وی پس از اخذ فوق لیسانس دبیری از دانشگاه تهران به ترکیه سفر کرد و با شرکت در امتحان ورودی دوره دکتری دانشگاه استانبول در رشته عربی و فارسی آن دانشگاه پذیرفته شد و در سال ۱۹۷۴ میلادی به دریافت درجه دکتری نایل آمد. او نایب رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بوده و به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه مشغول است. کتاب «مولانا جلال الدین، زندگانی، فلسفه، آثار گزیده‌ای از آنها» ترجمه توفیق سبحانی، در دوره سوم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ به عنوان کتاب سال برگزیده شد.

تهیه کننده این برنامه علیرضا حسینی، کارگردان بیژن شکرریز، مشاور علمی دکتر شهین اعوانی، پژوهشگر و طراح سوال محبوبه کلانتری، مدیر تصویربرداری جواد صفا، صدا بردار: کاظم بیتار، تدوینگر آن راضیه فرمانی و مجری طرح آن کارمانیا فیلم پارسه است.

مجموعه مستند «حکایت دل» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت ۲۱ به یک استاد عالیقدر عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد.
باز پخش برنامه سه شنبه ساعت۱۴ و جمعه ساعت 12 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما