امروز پنج شنبه  ۳۰ دی ۱۴۰۰
در دیدار خبرنگاران افتخاری شبکه پنج سیما با مدیر این شبکه تاکید شد
در دیدار خبرنگاران افتخاری شبکه پنج سیما با مدیر این شبکه تاکید شد

دغدغه مردم را به تصویر بکشید

مشاهده ۸۲
۱۴۰۰/۰۸/۲۴- ۱۲:۴۳

عصر روز گذشته جمعی از خبرنگاران مردمی و افتخاری شبکه پنج سیما با هدف ترسیم نقشه راه، تولید محتوای امید آفرین و چگونگی تهیه گزارش های خبری با کیفیت با مدیران این شبکه دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این نشست سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما گفت: از اواسط سال 98 حضور افرادی از متن و دل جامعه با عنوان خبرنگار افتخاری در سطح استان تهران احساس شد و با مشورت ها و گفتگوهایی که در اتاق فکر شبکه صورت گرفت، این گروه که متشکل از شهروندان خبرنگار و علاقه مندان حوزه خبرنگاری بودند شکل گرفت.
مدیر شبکه پنج سیما افزود: رسالت اصلی خبرنگاران مردمی و افتخاری شبکه پنج سیما، به تصویرکشیدن زیبایی‌ها و جاذبه‌های استان تهران است که در کنار آن تهیه گزارش از رویداد ها و جشنواره‌های مختلف مثل جشنواره گل و گیاه، برداشت محصولات کشاورزی، اطلاع رسانی از نیازها، مشکلات و دغدغه‌های مردم در حوزه‌های مختلف شهری می تواند اقدام ارزشمند و پسندیده ای باشد.
اشناب تاکید کرد: در کنار به تصویر کشیدن اخبار استان و شهر محل اقامت، موضوع مهم امید آفرینی و روحیه بخشی در جامعه از جمله وظایف مهم رسانه ای این گروه است.
وی افزود: در نبرد رسانه ای امروز، بیش از 200 شبکه معاند فارسی زبان و... علیه امید مردم و موفقیت کشور فعالیت می‌کنند. این اقدام رسانه ای شبکه‌های معاند وظیفه ی ما را به عنوان رسانه و خبرنگار با اهمیت تر و سنگین تر می‌کند.
وی افزود: مردم باید حس کنند که پشتوانه ی رسانه ای دارند و وظیفه ما است که صدای مردم را به گوش مسئولان برسانیم تا به دغدغه‌ها و نیاز های شهروندی و اجتماعی آنان پاسخ درخور داده شود.
همچنین مهدی کریمی قائم مقام و مدیر گروه اجتماعی شبکه پنج سیما درخصوص ظرفیت های خبرنگاران افتخاری تصریح کرد: به فضل الهی با تشکیل این گروه خبری در شبکه پنج سیما، بسیاری از رویداد ها و جذابیت های مهم استانی به تصویر کشیده شده است.
قائم مقام شبکه پنج سیما افزود: پیش تر این ظرفیت و پتانسیل خبری در خدمت برنامه‌های تهران بیست و در شهر در استان بود که با تمهیدات جدید قرار است در برنامه ی «سلام تهران» نیز از آن بهره برداری شود.
وی افزود: برنامه «سلام تهران» هر هفته به یکی از شهرستانهای استان در موضوعات و حوزه‌های مختلف می‌پردازد، لذا با توجه به شناخت عمیق و اشراف وسیع خبرنگاران افتخاری از منطقه خود، این بخش از برنامه را در خدمت این عزیزان خواهیم بود.
در ادامه جلسه دکتر مرتضی عمادی مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما گفت: در اسفند سال 1398 همزمان با شروع شیوع کرونا گروهی از خبرنگاران افتخاری که در لایه‌های مختلف شهری حضور داشتند را به عنوان مکمل برنامه‌های در شهر در استان پیش بینی کردیم.
عمادی افزود: برای شروع تعداد بسیاری از علاقه مندان و هم استانی‌های عزیز از طریق ارتباط با برنامه در شهر در استان و سایت شبکه پنج سیما ثبت نام اولیه را انجام دادند که پس از سازماندهی، مصاحبه‌های تخصصی و... شروع به کار کردند.
مدیر گروه تهران شهروندی تاکید کرد: یکی از بهترین اقداماتی که در این مدت اتفاق افتاده است، افزایش وسعت ارتباط شبکه پنج سیما با مردم و مطالبات آنها است. نزدیک شدن شبکه با دغدغه‌های مردم به واسطه حضور خبرنگاران افتخاری در جامعه، تیم های برنامه سازی این شبکه را مجاب به پیگیری‌های مجدانه می‌کند. بنابر این یکی از ویژگی‌های مثبت این خبرنگاران کشف مطالبات مردمی و انعکاس آن به اشکال متنوع و مختلف است.
عمادی افزود: حضور خبرنگاران افتخاری در جای جای تهران دلیلی بر تکامل و پربارتر شدن بانک اطلاعاتی شبکه پنج سیما از رویدادها، اقدامات، ظرفیت ها، کمبودها و نواقص استان تهران شد. این بانک اطلاعاتی، منبع غنی و پرباری برای برنامه سازی، پیگیری و اطلاع رسانی در شبکه پنج سیما است.
پس از گذشت 18 ماه از فعالیت این گروه بالغ بر 400 گزارش ویژه از خبرنگاران افتخاری در ضمیمه برنامه‌های تهران بیست، در شهر و در استان پخش شده است و به تازگی از این ظرفیت نیز در برنامه سلام تهران برای اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مخاطبان بهره برداری می‌شود.
در ادامه دکتر ساری مدیر پخش شبکه پنج سیما ضمن ارزشمند شمردن اقدام شبکه برای ارسال پیام و محتوا توسط خبرنگاران افتخاری به مردم افزود: ظرفیت این گروه خبرنگار بسیار بالاست و چون از بطن جامعه هستند می توانند به بهترین شکل ممکن، رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، هنری و حتی نیاز ها و دغدغه‌های مردمی را به تصویر بکشند.
ساری گفت: هر کدام از شما یک رسانه هستید و موبایل شما ابزار رسانه ای شما است.
در ادامه، همه خبرنگاران افتخاری شبکه پنج سیما ضمن قدردانی از برگزاری این نشست صمیمانه، از مشکلات، محدودیت ها و سختی‌های تهیه گزارش در سطح استان تهران گفتند و خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی سطح استان تهران با این گروه خبری شدند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما