امروز شنبه  ۲ مهر ۱۴۰۱
امیرحسین مدرس مطرح کرد؛
امیرحسین مدرس مطرح کرد؛

برایم تاثیرگذاری روی مخاطب مهم است

مشاهده ۹۳۵
۱۴۰۰/۰۸/۲۶- ۱۱:۳۲
تعداد بازدید:935

امیرحسین مدرس که این روزها اجرای برنامه‌هایی در رادیو صبا را بر عهده دارد از اهمیت تاثیرگذاری روی مخاطب سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،«دفتر پاییز» عنوان برنامه رادیویی جدیدی است که در قالب مجله ادبی در هر قسمت تورقی بر عاشقانه‌های ادبی کهن و مدرن ادبیات فارسی دارد. این برنامه با شعار «تجلی پاییز در آیینه ادبیات» به مرور ادبیات کلاسیک و معاصر با موضوع پاییز می‌پردازد و امیرحسین مدرس، داستان‌ها، اشعار و متون ادبی مرتبط را خوانش می‌کند.

امیرحسین مدرس درباره برنامه «دفتر پاییز» که این روزها در رادیو صبا اجرا می‌کند به خبرنگار مهر بیان کرد: به نظرم «دفتر پاییز» یک برنامه خاطره انگیز برای همه مخاطبان و در هر گروه سنی است که همه را یاد خاطرات گذشته می اندازد؛ میانسالان را به یاد جوانی شان می اندازد و جوانان با شنیدن این برنامه خاطرات کودکی برایشان زنده می‌شود.

وی افزود: این برنامه برای من یاد آور خاطرات گذشته و تداعی کننده مقطعی از زندگی است و به نظرم این حس را شنوندگان برنامه هم دارند.

مدرس درباره ظرفیت ادبیات فارسی برای پرداختن به موضوع پاییز گفت: ادبیات ظرف بزرگی است با گنجایش بی‌نهایت، همیشه در طول تاریخ افراد زیادی بوده اند که درباره موضوعات مختلف شعر سروده اند و متون ادبی نوشته اند و پاییز یکی از این موضوعات بوده است، امروزه اگر کسی بخواهد درباره پاییز شعری بسراید و متن ادبی بنویسد این ظرفیت بی انتها همچنان پذیرش دارد.

این مجری رادیو و تلویزیون در پاسخ به این سوال که دوست دارید در این برنامه از زبان چه کسانی داستان بخوانید؟ عنوان کرد: برای من فرقی ندارد از زبان چه کسی داستان بخوانم، زیرا تاثیرگذاری روی مخاطب برای من اهمیت دارد، برای من این مهم است که با صحیح خوانی و لحن مناسب تاثیری گذاری مثبتی روی شنونده داشته باشم و پیام نویسنده را به درستی منتقل کنم.

مجری برنامه «دفتر پاییز» درباره علاقه مخاطبان برنامه به شعرخوانی یا داستان خوانی و متن نیز توضیح داد: نمی‌شود مشخص کرد که مخاطب به کدام یک بیشتر علاقه دارد. به نظرم هر کسی یک طبع و ذوقی دارد، برنامه باید به گونه ای باشد که هم علاقمندان شعر در آن اقناع شوند هم مخاطبانی که متون ادبی را می‌پسندند.

مدرس که این روزها دو برنامه «قند پارسی» و «دفتر پاییز» را در رادیو صبا دارد درباره اولویت میان این دو گفت: اگر شما صد گزینه به من معرفی کنید و یکی از آنها «قند پارسی» باشد من قطعاً «قند پارسی» را انتخاب می‌کنم زیرا شخصاً خوانش متون کهن و توضیح آن برای من بسیار لذت بخش است.

این برنامه هر روز از شنبه تا چهارشنبه به تهیه کنندگی مژگان فرزین ساعت ۱۳ راهی آنتن صبا می‌شود.

 

امتیاز شما