امروز پنج شنبه  ۳۰ دی ۱۴۰۰

کتاب «بررسی‌های استراتژیک» به چاپ نخست رسید

مشاهده ۱۱۷
۱۴۰۰/۰۹/۰۲- ۱۷:۱۱

انتشارات سروش چاپ نخست کتاب «بررسی‌های استراتژیک»(از جنگ‌های کلاسیک تا استراتژی داعش)» تألیف لاورنس فریدمن، کالین گری و آدام رابرتس با ترجمۀ عسگر قهرمانپور را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کتاب «بررسی‌های استراتژیک (از جنگ‌های کلاسیک تا استراتژی داعش)» ترجمه مجموعه مقالاتی است که عمدتاً برگرفته از کتاب Strategic Studies A Reader, Edited by Thomas G. Mahnken and Joseph A. Maiolo, First published 2008 by Routledge هستند. از آنجا که بررسی گروه تروریستی داعش از حیث مطالعات استراتژیک بسیار حائز اهمیت است، لذا مترجم بخشی نیز برای بررسی این موضوع به مجموعه مقالات حاضر اضافه کرده است.

این کتاب دارای پنج بخش و 12 فصل است:

بخش اول: نظریه راهبردی

بخش دوم: تفسیر کلاسیک از نظریه راهبردی

بخش سوم: جنگ‏ های نامنظم و جنگ ‏های کوچک

بخش چهارم: جنگ‏ های آینده، راهبردهای آینده

بخش پنجم: پیش ‏بینی استراتژیک از آینده تروریسم(مطالعه موردی داعش)

این کتاب حاصل تلاش نویسندگان و استادان سرشناس در حوزه مطالعات استراتژیک است که موضوعات مهم راهبردی را بررسی و تحلیل کرده‌اند. کتاب تلاش می‌کند خلایی را که دانشجویان مطالعات راهبردی در حوزه نظری و عملی احساس می‌کنند، پر کند. اثر حاضر شامل مقاله‌های نظری و پژوهشی درباره موضوعات و ایده‌های کلیدی در حوزه مطالعات راهبردی است. این کتاب میان مقاله‌های نظری و مطالعات موردی توازن برقرار کرده و از این رو مطالعه آن برای همه دانشجویان مطالعات راهبردی، امنیت بین‌الملل و جنگ مدرن و نیز برای دانشجویان نظامی حرفه‌ای ضروری است. آشنایی با مسائل نظامی و راهبردی جزو سرفصل‌های دروس دانشجویان روابط بین‌الملل است و لذا می‌تواند منبع خوبی برای این واحد درسی باشد. بی‌گمان، مطالعه اثر حاضر می‌تواند برای تصمیم‌گیران مسائل راهبردی و دانش‌پژوهان کشورمان بسیار سودمند باشد.

چاپ نخست این کتاب در 359 صفحۀ وزیری، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 140.000 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان این حوزه قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه با شمارۀ 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس بگیرند. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما