امروز پنج شنبه  ۳۰ دی ۱۴۰۰

«یک سوال ساده» از نژادپرستی در دنیای ورزش

مشاهده ۶۸
۱۴۰۰/۰۹/۰۶- ۱۲:۲۷

نژادپرستی در ورزش انگلیس دستمایه موضوع برنامه «یک سوال ساده» (A Simple Question)شبکه پرس تی‌ وی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این هفته «یک سوال ساده» به افشاگری‌ ها در ورزش بریتانیا که فرهنگ نژادپرستی را در کریکت، فوتبال و فراتر از آن آشکار کرده است، می‌ پردازد.
لمبیت اوپیک مجری برنامه از تحقیقات موسسه خیریه ضد تبعیض«Kick it out» که نشان می‌دهد نژادپرستی در فوتبال انگلیس ۴۳ درصد افزایش یافته است می‌گوید و شاهد ماجراهای این اتفاقات برای بسیاری از ورزشکاران BAME در بریتانیا خواهیم بود.
اوپیک همچنین به این موضوع تاکید می‌کند ۱۵۹ گزارش هم ارائه شده که تبعیض مبتنی بر دین از جمله اسلام‌هراسی از ۳۶ به ۶۳ افزایش یافته است.
برنامه «یک سوال ساده» با حضور در خیابان‌های لندن و مصاحبه با مردم این سوالات را مطرح می‌کند که ورزشکاران بریتانیایی تا چه حد باید بتوانند بدون توهین نژادپرستانه رقابت کنند؟ و نژادپرستی در زمین ورزش چه تاثیری بر نژادپرستی در مخاطب دارد و چرا هنوز نژادپرستی در ورزش بریتانیا وجود دارد؟ همچنین نسبت به عظیم رقیق بازیکن کریکت و فوتبالیست‌هایی که ادعا می‌کنند ورزش انگلیسی از نظر نهادی نژادپرستانه است چه احساسی دارند؟
برنامه «یک سوال ساده» شنبه ساعت ۲۱ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌ وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز یکشنبه ساعت ۱۶، ۲۳ و دوشنبه ساعت ۷، ۳ و سه‌شنبه ۸ و چهارشنبه ساعت ۱۱ روی آنتن می‌رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما