امروز سه شنبه  ۲۸ دی ۱۴۰۰
میهمانان «شبه قاره» پرس تی‌وی واکاوی می‌کنند؛
میهمانان «شبه قاره» پرس تی‌وی واکاوی می‌کنند؛

از نقض حقوق بشر در کشمیر تا اعتراض کشاورزان در هند

مشاهده ۵۳
۱۴۰۰/۰۹/۰۶- ۱۴:۴۱

برنامه «شبه قاره» (The Subcontinent) شبکه پرس‌ تی‌ وی از سانسور نقض حقوق بشر در کشمیر توسط غول های رسانه‌های اجتماعی می گوید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «شبه قاره» این هفته در بخش اول خود به وضعیت مردم کشمیر‌ که تحت سلطه و اشغال ظالمانه و قتل‌های غیرقانونی و آدم‌ربایی زندگی می‌کنند و غول‌های رسانه‌های اجتماعی که چشم خود را بر این نقض حقوق بشری بسته‌اند، می‌پردازد.
باباگل زاده مجری برنامه از انور رضوی، تحلیلگر مسائل آسیای جنوبی می‌پرسد که چرا شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و ... محتوای مربوط به کشمیر را سانسور کرده و چشم خود را بر حقایق بسته‌اند؟
مجری «شبه قاره» در بخش دوم برنامه از نعیمه مهجور کارشناس این بخش، درباره موضوع بحث برانگیز قوانین کشاورزی موسوم به «مزرعه» در هند پرس‌وجو می‌کند.
این برنامه نشان می‌دهد که تصویب این قوانین« مزرعه» با عصبانیت شدید و نارضایتی کشاورزان در هند شده و طولانی‌ترین جنبش ارضی در هند شکل گرفته است. البته این جنبش پس از گذشت یک سال و تلفات بیش از 700 نفر در جریان اعتراضات، سرانجام به پیروزی رسید.
مهجور به سوالات باباگل زاده پاسخ می‌دهد که چرا شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص فیس‌بوک، به عنوان یک رسانه خصوصی در انحصار، محتوای خبری را در کشمیر و هند سانسور می‌کند؟ و چه توصیه‌ای برای این غول‌های فناوری دارد؟
برنامه «شبه قاره» روز یکشنبه ساعت ۰۷:۰۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌ وی پخش می‌شود و تکرار این برنامه دوشنبه ساعت ۱۴ و سه شنبه ساعت ۱۲ و ساعت ۲۳ است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما