امروز سه شنبه  ۲۸ دی ۱۴۰۰
پرس تی وی در «اعلامیه با ریچارد مدهرست » بررسی می‌کند
پرس تی وی در «اعلامیه با ریچارد مدهرست » بررسی می‌کند

تکرار بدعهدی‌های دیپلماتیک آمریکا در مورد آسانژ

مشاهده ۶۸
۱۴۰۰/۰۹/۰۸- ۱۳:۳۳

شبکه پرس تی وی با پخش برنامه«اعلامیه با ریچارد مدهرست» (The Communiqué with Richard Medhurst) نگاهی دارد به بدعهدی‌های آمریکا در حوزه دیپلماتیک.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «اعلامیه با ریچارد مدهرست» به بهانه تضمین دیپلماتیک ایالات متحده به بریتانیا مبنی بر این‌که جولیان آسانژ می تواند دوران محکومیت خود را در استرالیا بگذراند، به بررسی تاریخچه عهدشکنی‌های مسبوق به سابقه آمریکا در این حوزه می‌پردازد.
این برنامه به کارگردانی ساتراپ شجاعی و در گفت و گو با دیوید مندوزا که با جمله تضمین‌های دیپلماتیک، از اسپانیا به ایالات متحده استرداد داده شد اما آمریکا تضمین‌های خود را شکست. مندوزا از اسپانیا به آمریکا تحویل داده شد به شرطی که بتواند دوران محکومیت خود را در اسپانیا سپری کند اما به مدت 6 سال و 9 ماه در آمریکا ماند تا در نهایت اجازه بازگشت به اسپانیا را پیدا کرد.
ریچارد مدهرست در گفتگو با مندوزا از او می خواهد تا توضیح دهد که چرا او را به آمریکا تحویل دادند؟ ایالات متحده چه تضمین‍های دیپلماتیک به اسپانیا داد؟ و چگونه این تضمین‌ها را شکست؟
مدهرست در ادامه از مندوز نظرش را درباره تضمین آمریکا در پرونده آسانژ جویا می‌شود؟ و از او می‌پرسد که آیا می توان به تضمین‌های ایالات متحده اعتماد کرد؟
برنامه «اعلامیه با ریچارد مدهرست» به کارگردانی ساتراپ شجاعی دوشنبه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش این برنامه سه‌شنبه ساعت ۰۵:۰۰، ۱۹:۰۰ و ۰۳:۰۰، چهارشنبه ساعت ۰۸:۰۰، پنجشنبه ساعت ۱۴:۰۰ و روز جمعه ساعت ۲۳:۰۰ خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما