امروز سه شنبه  ۲۸ دی ۱۴۰۰
درشبکه پرس تی وی «جریان خاورمیانه»با حضور طالب حسنی و مرضیه‌هاشمی
درشبکه پرس تی وی «جریان خاورمیانه»با حضور طالب حسنی و مرضیه‌هاشمی

قدردانی نخست وزیر یمن از شبکه پرس تی‌وی

مشاهده ۸۶
۱۴۰۰/۰۹/۰۹- ۱۴:۲۵

برنامه «جریان خاورمیانه» (Midea Stream) از قدردانی نخست وزیر یمن از شبکه پرس تی‌وی و ساخت دومین سفارت بزرگ جهان در لبنان توسط آمریکا می گوید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این هفته برنامه «جریان خاورمیانه» در بخش اول و با حضور طالب حسنی روزنامه نگار یمنی و مرضیه‌هاشمی‌گوینده پرس تی‌وی به تقدیر و اهدای جایزه عبدالعزیز بن حبتور، نخست وزیر یمن به شبکه پرس تی‌وی به دلیل نقش برجسته این رسانه در ایستادن در کنار مردم یمن و افشای جنایات تجاوزکارانه آمریکا، عربستان سعودی و امارات از ابتدای جنگ می‌پردازد.
مروه عثمان، مجری برنامه از طالب حسنی به‌عنوان روزنامه‌نگاری که خود برای شبکه المسیره یمن کار می‌کند، سوال می‌کند که عملکرد پرس تی‌وی را که طی سال‌ها برای پوشش جنگ وحشیانه علیه مردم شما در یمن ارائه کرده است، چگونه ارزیابی می‌کند؟
مجری برنامه «جریان خاورمیانه» همچنین از مرضیه‌هاشمی‌که سال‌هاست با پرس تی‌وی همکاری دارد، می‌خواهد تا فضای کاری این رسانه را که بر افشای بی‌عدالتی در سراسر جهان و به ویژه غرب آسیا تاکید دارد و احساسش را از طرف همه مجریان، خبرنگاران، تهیه‌کنندگان و کارکنان پرس تی‌وی بابت دریافت چنین تقدیری از مردمی‌که سال‌ها در زیر جنگ وحشیانه، محاصره دائمی رنج می‌برند و با یک بحران انسانی شدید روبرو هستند، توصیف کند.
بخش دوم «جریان خاورمیانه» نیز اختصاص به بررسی دلایل ساخت دومین سفارت بزرگ جهان در لبنان توسط ایالات متحده دارد که برای مالیات‌دهندگان آمریکایی یک میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. لبنان کوچکترین کشور در جهان عرب و احتمالاً در تمام غرب آسیا است.
مروه عثمان در این بخش و در گفت و گو با لیث معروف، مفسر سیاسی از بیروت به نقد و بررسی این تصمیم آمریکا و علل و دلایل آن می‌پردازد.
برنامه «جریان خاورمیانه» سه‌شنبه ساعت 21:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز چهارشنبه ساعت 10:00، 17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما