امروز سه شنبه  ۱۱ مهر ۱۴۰۲

انتشار کتاب «نظریه‌های جدید در مطالعات ادبیات نمایشی و تئاتر» در سروش

مشاهده ۲۰۲
۱۴۰۰/۰۹/۱۰- ۰۸:۲۹

انتشارات سروش چاپ نخست کتاب «نظریه‌های جدید در مطالعات ادبیات نمایشی و تئاتر(رویکرد بینارشته‌ای)» تألیف دکتر صادق رشیدی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ادبیات نمایشی و تئاتر فعالیت‌هایی هستند که توسط نظریه فهمیده می‌شوند. تحلیل‌های نظری در مورد ادبیات نمایشی و تئاتر، صرفاً با روش‌های بوطیقایی به توصیف اصول کلی این فعالیت‌های ادبی و هنری ختم نمی‌شود، بلکه از رویکردهای دیگر، مانند فلسفه یا نظریه‌های ادبی و علوم انسانی استفاده می‌کند. این کتاب، به منظور معرفی، تبیین و تحلیل جامع مهمترین نظریه‌هایی نوشته شده است که امروزه در مطالعات ادبیات نمایشی و تئاتر، کاربردهای بسیاری دارند. این نظریه‌ها که عمدتاً ویژگی‌های فرامتنی و انتقادی هم دارند، منظرهای مختلفی را به روی مطالعات علمی ادبیات نمایشی و تئاتر باز می‌کنند و به همین دلیل، زمینه را برای ورود به عرصۀ مطالعات بینارشته‌ای فراهم می‌کنند. کتاب «نظریه‌های جدید در مطالعات ادبیات نمایشی و تئاتر» با مثال‌هایی از نمایشنامه‌های مطرح جهان، به منظور آشنایی با نقش عملی نظریه‌های مورد بحث همراه است.

چاپ نخست این کتاب در 354 صفحۀ وزیری، شمارگان 200 نسخه و با قیمت 100.000 تومان در انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان این حوزه قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه با شمارۀ 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس بگیرند. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

تصاویر

امتیاز شما