امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

شبکه‌ های سیما در «محاصره 360 درجه»

مشاهده ۸۶۷
۱۴۰۰/۰۹/۱۰- ۱۰:۵۱

مستند «360 درجه محاصره» که به روایت فرماندهی شجاعانه سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی در عملیات نجات مردم آمرلی از چنگال داعش می‌پردازد، نخستین بار از شبکه های سیما پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در آستانه فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مستند «360 درجه محاصره» که به روایت فرماندهی شجاعانه سردار دل ها در عملیات نجات مردم آمرلی از چنگال داعش می‌پردازد، نخستین بار از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
مستند «360 درجه محاصره» ساخته حامد هادیان به زمان حضور داعش در عراق و سقوط موصل و شهرهای شمالی و محاصره شهر آمرلی که ساکنان آن اقلیت ترکمان شیعه عراق هستند و به مدت 80 روز در محاصره کامل و 360 درجه داعش قرار گرفت، اختصاص دارد. در جریان این محاصره، دسترسی مردم به آب، خوراک و خدمات مخابراتی قطع شد.
سردار سلیمانی در حالی که شهر در محاصره‌ کامل داعش بود، در اقدامی‌شجاعانه شبانه با بالگرد از بالای سر نیروهای داعش گذشت، خود را به شهر رساند و به سازماندهی نیروهای مدافع شهر پرداخت و با تجدید روحیه مقاومت در بین مردم و نیروها، مانع از سقوط شهر و قتل عام فجیع مردم شد.
مقام معظم رهبری پس از شهادت حاج قاسم در نماز جمعه 27 دی ماه 98، به ماجرای محاصره 360 درجه‌ ای آمرلی و نقش شجاعانه و متهورانه حاج قاسم در شکستن این محاصره اشاره فرمودند.
در پی شکست داعش در آمرلی و مناطق شرقی استان صلاح‌الدین با فرماندهی مستقیم «سرلشکر سلیمانی»، تروریست‌ های داعشی روحیه خود را از دست دادند و در موصل پایتخت خودخوانده خود نیز فرار را بر قرار ترجیح دادند.
مستند «360 درجه محاصره » جمعه 12 آذر، ساعت 23 برای نخستین بار از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.
همچنین این مستند یکشنبه 14 آذر ساعت 15:10 و ساعت 20 از شبکه‌های دو و افق پخش می‌شود.
«محاصره 360 درجه» در روز سه شنبه 16 آذر از شبکه‌های قرآن و پنج سیما نیز در ساعات 20 و 21 به نمایش در می آید.
همچنین شبکه جام جم در روزهای چهارشنبه 17 آذر به وقت تهران ساعت 3 صبح (به وقت محلی 00:30) و پنجشنبه 18 آذر به وقت تهران ساعت 17:30 (به وقت محلی ساعت15) نیز این مستند را روی آنتن می‌برد.
این مستند از شبکه‌های استانی نیز پخش می‌شود.

ویدئوها

امتیاز شما