امروز سه شنبه  ۲۸ دی ۱۴۰۰

«سارا» در «سینمای ایرانی» هیسپان تی‌ وی

مشاهده ۹۳
۱۴۰۰/۰۹/۱۳- ۱۱:۵۳

«سارا» عنوان فیلمی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی، نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد و در این قسمت فیلم سینمایی «سارا» را به کارگردانی و تهیه کنندگی داریوش مهرجویی به نقد می‌گذارد.
داستان این فیلم از این قرار است: حسام برای درمان بیماری‌اش مجبور است به خارج از کشور سفر کند. سارا همسر او مخارج سفر او را تأمین می‌کند، حسام بهبودی می‌یابد سارا پنهان از چشم شوهرش با کار سخت و مداوم خیاطی سعی می‌کند بدهی‌های خود را پرداخت کند.گشتاسب مردی که به سارا کمک مالی کرده‌است متهم به جعل اسناد شده‌است و موقعیت شغلی او در بانک دچار مخاطره می‌شود و از سارا می‌خواهد از طریق اعمال نفوذ حسام که حالا رئیس بانک شده‌است در شغلش ابقاء شود...
در این برنامه دو منتقد سینمای ایران، شیوا مسعودی و سحر عصرزاد با نگاه سینمایی فیلم «سارا» را تحلیل می‌کنند و از نحوه روایت و چینش شخصیت های داستان می‌گویند.
«سارا» محصول سال 1371 کشور ایران، کارگردانی این فیلم با داریوش مهرجویی و تهیه کنندگی آن بر عهده‌هاشم سیفی بوده است و بازیگرانی چون نیکی کریمی، امین تارخ، خسرو شکیبایی، یاسمین ملک نصر در آن به ایفای نقش پرداخته اند.
برنامه «سینمای ایرانی» (Cine Iraní ) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد. این برنامه امروز شنبه 13 آذر ماه ساعت 18 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت های 10:30،1:30و 22 و روز دوشنبه 8:30 پخش می‌ شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما