امروز شنبه  ۱۹ آذر ۱۴۰۱

رسانه‌های برون مرزی باید به سمت تحول گرایی و کنشگری حرکت کنند

مشاهده ۲۰۴
۱۴۰۰/۰۹/۲۳- ۱۰:۰۸

معاون برون مرزی سازمان صداوسیما با مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی و مدیران رادیوهای دری تاجیکی و ازبکی برون مرزی این مرکز دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر احمد نوروزی، معاون جدید برون مرزی صدا و سیما با اشاره به اینکه رسانه‌های برون مرزی باید به سمت تحول گرایی و کنشگری حرکت کنند، گفت: کار در رسانه ملی با کارمندی در سایر ادارات متفاوت است به ویژه در رسانه‌های برون مرزی خلاقیت، تحول آفرینی، تحقیق و پژوهش باید محور تولید باشد و کارمندی صرف مد نظر نباشد.

 معاون برونمرزی سازمان افزود: برای ایجاد تحول در رسانه همه امکانات موجود در رسانه ملی باید در خدمت تولیدات موثر و جریان ساز باشد و عوامل غیر صفی و غیر تولیدی مانند نیروهای ستادی و امکانات آن می‌بایست در خدمت تولید موثر قرار گیرند.
دکتر نوروزی  با بیان اینکه رویکرد و ماموریت رسانه‌های برونمرزی نیاز به بازنگری دارد، به نقش فعال و پویای این رسانه به عنوان یک کنشگر اصلی و میدان دار در تحولات تاکید کرد.
در ادامه این دیدار محسن نصرپور، مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی به سابقه 40 ساله رادیو دری خراسان رضوی و جایگاهی که این رادیو در میان مردم افغانستان به ویژه نخبگان آن دارد پرداخت و گفت: این رادیو یکی از مهم‌ترین رادیوهای افغانستان است، رادیو دری ایران به دلیل فعالیت‌های متنوع در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی از سوی مردم افغانستان مورد توجه است و امروزه این رادیو با داشتن برنامه‌های متنوع فراوان در کنار هجمه‌های فرهنگی زیادی که از سوی برخی رسانه‌های غربی و آمریکا به بدنه افغانستان وارد می‌شود، توانسته جایگاه خوبی را در میان رسانه‌های پاک و سالم به خود اختصاص دهد.

وی یادآور شد: برای حفظ این جایگاه می طلبد که در بازنگری جدید به منظور هم افزایی و مدیریت منسجم کمی و کیفی سازی محتوا و موضوعات برنامه‌های رادیوهای برنمرزی، ساختار معاونت برونمرزی به صداوسیمای خراسان رضوی اضافه شود.
محسن نصرپور با اشاره به بهره گیری و مشارکت نخبگان، علماء و اندیشمندان، همچنین شعراء، هنرمندان و صاحبان قلم اتباع مستقر در خراسان رضوی، گفت: برنامه ریزی انجام شود تا بتوان از این ظرفیت برای کمی و کیفی سازی برنامه‌ها استفاده کرد.
در پایان نصرپور از آمادگی این مرکز برای ایجاد میز اندیشه ورزی، کار کارشناسی و تعیین نقشه راه به منظور تولیدات رسانه ای بین المللی و برونمرزی با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی مستقر درمشهدبه صورت ادواری خبر داد.

امتیاز شما