امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

«فرمانده خاورمیانه» برای اولین بار در شبکه چهار

مشاهده ۶۶۴
۱۴۰۰/۱۰/۱۲- ۱۴:۰۲

به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، شبکه چهار سیما برای اولین بار مستند «فرمانده خاورمیانه» را روی آنتن می‌برد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند تلویزیونی به توانمندی‌های سردار حاج قاسم سلیمانی در منطقه، جنگ هایی که باحضور ایشان بوده است و همچنین ترور سردار دلها و آثار و تبعاتش در منطقه می‌پردازد.
میرصمدی تهیه کننده مستند «فرمانده خاورمیانه» گفت : در این مستند تلویزیونی ما به توانمندی فنی و هوش و درایت حاج قاسم سلیمانی در چالش های منطقه و جهان و ارتباطش با غرب پرداخته ایم.
در این مستند صحبت های ژنرال پترائوس فرمانده ارتش آمریکا در عراق و ژنرال‌های رژیم صهیونیستی درباره سردار سلیمانی پخش می‌شود. او حرف های دقیقی درباره ایشان می زند و مشخص است که این شخصیت را به خوبی آنالیز کرده و او را می‌شناسد و اعتراف می‌کند که از سال های آغازین ابتدایی تا ناآرامی‌های خاورمیانه شهید حاج قاسم سلیمانی چه نقشی داشته و در منطقه چه کارهایی انجام داده است‌.
در مستند  «فرمانده خاورمیانه» همچنین به آسیب های جدی ای که ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق وارد کرده است پرداخته می‌شود. در بخشی از این مستند نیز یکی از سربازان در پایگاه عین الاسد اعتراف می‌کند که در طی ۱۶ سال خدمتش در ارتش آمریکا اینچنین حمله سنگینی ندیده است و همه چیز در آنجا ویران شده و از بین رفته است.
کارگردان مستند هم تاکید کرد: سپهبد قاسم سلیمانی در جنگ سوریه، خلبانان و هواپیماهای روسیه را نجات داده و برای روس‌ها، یک قهرمان بی‌بدیل است.
در مستند «فرمانده خاورمیانه» تحلیلگران نظامی روسیه به ویژگی‌های منحصر به فرد سردار سلیمانی در مدیریت صحنه جنگ اشاره می‌کنند.
مستند سینمایی «فرمانده خاورمیانه» به تهیه کنندگی و کارگردانی فائقه سادات میرصمدی امشب یکشنبه ۱۲ دی، ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما به نمایش در می آید.
این مستند دوشنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۱۴ و پنجشنبه ۱۶ دی ماه ساعت ۱۹ بازپخش می‌شود.

ویدئوها

تصاویر

امتیاز شما