امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲

رادیو و خبرگزاری؛ پیوندی برای جریان سازی موثر رسانه ای

مشاهده ۴۷۵
۱۴۰۰/۱۰/۲۱- ۰۸:۲۳

مدیر گروه دانش و اقتصاد رادیوگفت وگو از همکاری مشترک این گروه با دیگر رسانه‌ها برای هم‌افزایی بیشتر محتوای برنامه‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، امیر کشانی مدیر گروه دانش و اقتصاد رادیو گفت و گو اظهارداشت: این شبکه رادیویی می‌کوشد همواره رسانه ای مرجع و جریان ساز در گفت و گوی آزاد اندیشه‌ها باشدو راه رسیدن به این هدف در هم افزایی با رسانه‌ها است؛ از این رو گروه دانش و اقتصاد رادیو گفت و گو با فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای همکاری برنامه‌های تخصصی خود با خبرگزاری‌های جریان ساز اقدام به تولید و پخش برنامه‌های خود کرده است.
وی ادامه داد: برنامه «گفت‌وگوی اقتصادی» یکی از برنامه‌های کمربندی نیم روز رادیو گفت و گو است که با حضور نخبگان و مسئولان اقتصادی به واکاوی و یافتن راه حل برای چالش ها و مسائل روز اقتصادی کشور می‌پردازد. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه هر روز از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه روی آنتن می رود. این برنامه روزهای یکشنبه با همکاری سرویس اقتصادی خبرگزاری تسنیم به روی آنتن رادیو می رود. و پیوست رسانه ای مکتوب آن از طریق سایت این خبرگزاری منتشر می‌شود.
کشانی خاطرنشان کرد: برنامه گفت وگوی اقتصادی همچنین روزهای سه شنبه به طور یک هفته در میان با همکاری خبرگزاری فارس پخش می‌شود. روزهای چهارشنبه نیز برنامه «گفت وگوی اقتصادی» در اندیشکده اقتصادمقاومتی تحت عنوان «مسیر اقتصاد» به تولید و پخش می رسد.  
مدیر گروه دانش و اقتصاد رادیو گفت‌وگو همچنین گفت: یکی دیگر از فعالیت های مشترک این گروه، تولید برنامه با همکاری اندیشکده اقتصاد دانشگاه تهران است؛ این برنامه نیز روزهای یکشنبه یک هفته درمیان از طریق امواج رادیو به گوش مخاطبان می رسد.
کشانی در ادامه به تولید برنامه «گفت‌وگوی علمی» به طور مشترک با دیگر رسانه‌ها خبر داد و بیان کرد: این برنامه نیز شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 21 به مدت 60 دقیقه روی آنتن رادیو گفت وگو می رود؛ مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه‌های پنج ساله در حوزه علم و فناوری، بررسی سیاست های توسعه صنعتی، علمی و فناوری از مهمترین موضوعاتی است که در «گفت وگوی علمی» به آن توجه می‌شود.
 وی یادآور شد: برنامه «گفت‌وگوی علمی» نیز یک هفته درمیان یک روز در هفته با همکاری خبرگزاری ایرنا برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: «روزنه» نیز عنوان یکی دیگر از برنامه‌های گروه دانش و اقتصاد رادیو گفت‌وگوست که به کاربردی ترین اتفاقات علم و فن آوری در ایران و جهان می‌پردازد و شنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت 9:30 به مدت 25 دقیقه به روی آنتن می رود. این برنامه هم دو الی سه روز در هفته با همکاری خبرگزاری آنا تولید و پخش می‌شود.
شبکه رادیویی گفت‌وگو روی موج اف ام:ردیف ۱۰۳,۵ قابل دریافت است. همچنین دسترسی به پخش زنده و آرشیو برنامه‌های از طریق سایت این شبکه به نشانی www.radiogoftogoo.ir و سایت ایران صدا به نشانی http://radio.iranseda.ir امکان پذیر است.

امتیاز شما