امروز پنج شنبه  ۳۰ دی ۱۴۰۰

تماشای «ترکیه از نمای نزدیک» از دریچه دوربین شبکه سحر

مشاهده ۳۹۲
۱۴۰۰/۱۰/۲۲- ۱۳:۳۹

در برنامه «ترکیه از نمای نزدیک» عوامل تاثیرگذار در عادی سازی مناسبات دو کشور ترکیه و ارمنستان از کانال آذری شبکه سحر تحلیل و بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «ترکیه یاخیندان» موضوع دیدار نمایندگان ویژه ترکیه و ارمنستان در مسکو برای بررسی روند عادی سازی روابط آنکارا و ایروان، روسای احزاب سیاسی ترکیه و ارمنستان روابط دو کشور از گذشته تا حال و روند عادی سازی روابط بین دو کشور را در کانال آذری شبکه سحر بررسی می‌کند.
در برنامه پنج شنبه شب که با اجرای دکتر فرشید باقریان و با حضورکارشناسان منطقه ای به نام های «تیگران خزمالیان» رئیس حزب اروپایی ارمنستان و «دوغو پرینچک» رهبر حزب «وطن» ترکیه، ضمن مطالعه تاریخی روابط ترکیه و ارمنستان، روند عادی سازی روابط و نیز مطالعه مهمترین عوامل تاثیرگذار در مناسبات بین دو کشور، پیامدهای سیاسی و اقتصادی عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستان در گستره منطقه از دید ژئوپلیتیک از موضوعاتی است که در این برنامه تحلیل می‌شود.
اولین دیدار نمایندگان ویژه آنکارا و ایروان ۱۴ ژانویه در مسکو انجام می‌شود. «روبن روبینیان» معاون رئیس پارلمان ارمنستان در روند مذاکرات عادی‌سازی روابط با ترکیه نماینده ویژه ارمنستان خواهد بود و «سردار کیلیچ» سفیر سابق ترکیه در واشنگتن نیز به‌عنوان نماینده ویژه ترکیه در امور ارمنستان در مذاکرات شرکت می‌کند.
برنامه زنده و سیاسی «ترکیه یاخیندان» (ترکیه از نمای نزدیک) پنج شنبه 23 دی، ساعت 20:35 به وقت تهران و به تهیه کنندگی نوروز پورمند از کانال آذری شبکه سحر پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما