امروز شنبه  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

قدردانی دادستان استان یزد از صدا و سیمای این استان

مشاهده ۶۵
۱۴۰۰/۱۰/۲۳- ۱۲:۵۳

دادستان استان یزد به‌همراه جمعی از معاونین عدلیه با مدیرکل صدا و سیمای این استان دیدار و درخصوص هماهنگی انعکاس پرونده‌های عدلیه و همکاری با صدا و سیما تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پهلوانیان، مدیرکل صدا و سیمای یزد گفت: رویکرد جدیدی که در قوه قضائیه اتفاق افتاده بسیار مهم  است. صدا و سیما نیز همراه با مسئولان و با مردم برای احقاق مطالبات جامعه پیش قدم خواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای یزد بحران آب در استان را یکی از مسائل مهم دانست و گفت: با همکاری استان اصفهان صدا و سیمای یزد نیز توانست با تهیه گزارش های مناسب افکار عمومی راکنترل کند تا از بحران‌های بیشتر جلوگیری شود.

پهلوانیان با اشاره به روش های تبیین  مباحث قضایی در رسانه با همکاری و هماهنگی دو نهاد، از آمادگی صدا و سیما برای اطلاع رسانی و کمک به رفع مشکلات مردم خبر داد.

در ادامه این دیدار دادستان استان یزد نیز با قدردانی از رسانه ملی و به ویژه صداوسیمای یزد در انعکاس مشکلات و مسائل مرتبط با عدلیه گفت: رسانه ملی در بحران آب و مشکل سوخت در کشور بسیار هوشمندانه و حرفه‌ای عمل کرد و اطلاع‌رسانی به‌موقع توانست جلوی بحران‌های زیادی را بگیرد.

حدادزاده نقش رسانه بر افکار عمومی و تاثیرگذاری آن را در احکام و پرونده‌های عدلیه بسیار مهم دانست و گفت: اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع مانع از جرائم و بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه می‌شود که این نقش رسانه ملی را بسیار تاثیر گذار می‌کند.

وی با اشاره به نقش محلات در مسائل اجتماعی جامعه گفت: باید با یک حرکت خردمندانه این نقش را در بین مردم پررنگ‌تر کرد تا مراجعه به عدلیه کمتر شود و خودشان مسائل را حل‌وفصل کنند.

همچنین دادستان استان یزد از آمادگی عدلیه برای در اختیار گذاشتن سوژه‌ها و پرونده‌های قضائی به صدا و سیما برای تهیه برنامه‌های عبرت‌آموز خبر داد.

 

تصاویر

امتیاز شما