امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

«کیمیا» حاضر در شبکه هیسپان تی‌ وی

مشاهده ۱۵۳
۱۴۰۰/۱۱/۰۹- ۱۲:۴۳

«کیمیا» عنوان مجموعه تلویزیونی است که این هفته در برنامه «سینمای ایرانی» برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌ وی، نقد و بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می‌پردازد، در این قسمت مجموعه تلویزیونی «کیمیا» به کارگردانی جواد افشار را با حضور رضا خانلری پژوهشـگر و مدرس سینما و لیلا وصالی کارشناس سینما به نقد می‌گذارد.
در آغاز جنگ تحمیلی، بسیاری از خانواده‌های شهدا و اسیران جنگی زندگیشان دست خوش حوادث سختی شد که در این قسمت از «سینمای ایرانی» و به همراه منتقدین برنامه، به بررسی این حواشی اجتماعی جنگ تحمیلی پرداخته می‌شود.
این مجموعه تلویزیونی که براساس فیلم‌نامه‌ای از مسعود بهبهانی‌نیا ساخته شده است، با محور زندگی بانوی جوانی به نام «کیمیا پارسا» در مقاطع زمانی قبل و حین انقلاب، آغاز جنگ، دوران جنگ ایران و عراق و زمان حال روایت می‌شود.
در این مجموعه مهراوه شریفی نیا، آزیتا حاجیان، حسن پور شیرازی، پوریا پورسرخ، مهدی پاکدل، رضا کیانیان،امیرحسین آرمان، حامد بهداد، علی شادمان، سوگی طهماسبی،سید مهرداد ضیایی،عاطفه رضوی، مهدی سلطانی، نیکی کریمی، گلاره عباسی، میرطاهر مظلومی، محمدرضا شریفی نیا، شهین تسلیمی، زهرا سعیدی، خاطره حاتمی، سودابه بیضایی، عطا عمرانی، برزو ارجمند، محمود مقامی، رضا توکلی،نبی الله پیرهادی، زیبا بنماران،گلوریا هاردی، ابوالفضل زارع کار مقدم و علی افشار به هنرمندی پرداخته‌اند.
برنامه «سینمای ایرانی» (Cine Iraní ) به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه‌های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد.
این برنامه امروز شنبه 9 بهمنف ساعت 18 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت های 10:30،1:30و 22 و روز دوشنبه 8:30 پخش می‌شود.
علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.hispantv.com/showprogram/cine-irani/791 این برنامه را در وب‌سایت شبکه هیسپان تی وی مشاهده کنند.

امتیاز شما