امروز سه شنبه  ۱۱ مهر ۱۴۰۲

گسترش همکاری و تعاملات رسانه­ ای با شبکه الاعلام العراق

مشاهده ۱۴۱۶
۱۴۰۱/۰۳/۰۱- ۱۴:۴۵

صبح امروز یکشنبه، یکم خرداد، نشستی با حضور فهیم دانش، مشاور رئیس سازمان و مدیر کل امور بین الملل رسانه ملی و نبیل جاسم محمد، رئیس شبکه الاعلام العراقی (شبکه دولتی رسمی عراق)، و هیئت همراه در سالن کنفرانس امور بین ­الملل سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این نشست فهیم دانش با اشاره به روابط همه‌جانبه و مطلوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در عرصه ­ها و زمینه ­های سیاسی و اقتصادی، و با ابراز امیدواری درباره برای گسترش زمینه تعاملات رسانه ­ای دو کشور گفت: همانطور که می­ دانید برای رسانه نقش­ های متعددی تعریف شده است. یکی از مهم­ترین نقش­های نوین رسانه تلاش برای رسیدن به صلح پایدار، امنیت اجتماعی، حفظ محیط زیست، و تعاملات و روابط سیاسی است.

فهیم دانش با بیان اینکه  ما کوشیده ایم با توسعه دیپلماسی رسانه ­ای  با همسایگان به خصوص با شبکه دولتی مهم الاعلام العراقی به این اهداف دست یابیم، اظهار کرد: با توجه به جایگاه ارزشمند رسانه ملی و شبکه الاعلام العراقی بستر مطلوبی برای گسترش و تقویت تعاملات رسانه­ ای ایجاد خواهد شد.

مشاور رئیس رسانه ملی افزود: ما علاقه ­مندیم تا زمینه آشنایی و تقویت همکاری­ها با سازمان صدا و سیما که یکی از بزرگ­ترین تولیدکنندگان سریال ­ها و فیلم­ های تاریخی، مذهبی، و اجتماعی با گستره فراوان شبکه ­های داخلی، برون­ مرزی و استانی در دنیاست فراهم شود. همچنین وجود دفتر نمایندگی سازمان صدا و سیما در بغداد و دفتر شبکه الاعلام العراقی در تهران نیز یکی از بسترهای مطلوب برای افزایش سطح تعاملات رسانه­ ای دو کشور خواهد بود.

فهیم دانش تاکید کرد: ما آماده­ ایم تا تجارب مختلف خود را در زمینه­ های علمی، فنی، سیاسی، خبری، و آموزشی را در اختیار رسانه ملی و مهم الاعلام العراقی قرار دهیم و از ظرفیت شبکه ملی عراق در خصوص ساخت و تبادل فیلم و سریال و دیگر تجارب علمی استفاده کنیم تا بدین ترتیب مردم هر دو کشور از همکاری­های رسانه ­ای برای شناخت بهتر از یکدیگر بهره ­مند شوند.

در ادامه این نشست، دکتر نبیل جاسم محمد، رئیس شبکه ملی و دولتی عراق، با تاکید بر سوابق تعاملات فرهنگی و تاریخی هر دو کشور، تاکید کرد: با امضای یادداشت تفاهم همکاری­های رسانه­ ای دو کشور، دریچه جدیدی برای همکاری سازنده و گسترده میان رسانه ملی عراق و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گشوده خواهد شد.

وی افزود: هر چند این همکاری و تعاملات رسانه­ ای کمی دیرهنگام آغاز شده است، ولی باید با تلاش مضاعف به گسترش بیش از پیش این تعاملات مبادرت ورزید به خصوص آنکه تحولات مهم و سرنوشت ­ساز سیاسی و اقتصادی موجود در منطقه ایجاب می­ کند که این همکاری­ ها را هرچه سریع­تر آغاز و تجربیات رسانه ای دو جانبه را غنی­ تر کنیم.

 نبیل جاسم محمد اظهار کرد : سفر ما به ایران شامل دیدار با مسئولان و مقامات بلندپایه ایران در زمینه رسانه ای خواهد بود. البته عراق باید با تمامی دوستان و کشورهای همسایه خویش تعامل و همکاری گسترده به خصوص در زمینه رسانه داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران افق ­های گسترده ای را برای همکاری رسانه ­ای، اقتصادی، و آموزشی فراهم کرده است.

وی گفت: در حال حاضر، این هماهنگی­ ها و تبادل تجربیات در مقایسه با گذشته به سطح بسیار مطلوبی رسیده است.

تصاویر

امتیاز شما