امروز سه شنبه  ۸ آذر ۱۴۰۱
معاون صدای رسانه ملی؛
معاون صدای رسانه ملی؛

جشنواره قرآنی صد حاصل ذکاوت همکاران رادیو قرآن است

مشاهده ۴۴۷
۱۴۰۱/۰۳/۲۵- ۱۰:۳۹
تعداد بازدید:447

معاون صدای رسانه ملی با بیان اینکه جشنواره قرآنی صد حاصل ذکاوت و هوش مثال زدنی مدیران و همکاران رادیو قرآن است، برهمراهی همه جانبه حوزه ستاد معاونت صدا با این جشنواره تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی در گفتگو با زهرا پناهی گزارشگر اختصاصی رادیو قرآن در خصوص جشنواره قرآنی صد رادیو قرآن گفت: طرح اولیه جشنواره قرآنی صد چندین ماه پیش توسط دکتر قصری زاده مدیر رادیو قرآن به صورت مکتوب به بنده ارائه شد که از همان زمان حوزه ستاد معاونت صدا به صورت تمام قد با این جشنواره قرآنی همراه شد.

وی در ادامه با بیان اینکه شبکه رادیویی قرآن با ذکاوت و هوش مثال‌زدنی مدیران خود شرایطی را فراهم نموده است تا تسهیل گری در امر قرائت قرآن کریم برای آحاد مخاطبان رقم بخورد، عنوان کرد: رفاقت و صمیمت مخاطبان با قرآن کریم که این جشنواره نیز در آن نقش دارد، شرایط را برای آسان خوانی قرآن کریم مهیا نموده و ره توشه ای برای ادامه زندگی آنهاست که به همین دلیل از همه دست اندرکاران این جشنواره رادیویی قرآنی قدردانی می نمایم.

معاون صدای رسانه ملی در ادامه عنوان کرد: خداوند به بنده این توفیق را داده است که هرشب هنگام خواب، هر روز صبح ودر حین کار هر زمان که فرصتی دست یابد، قرآن کریم را تلاوت نمایم. حضرت علی (ع) در خطبه ۱۷۶ نهج البلاغه می فرمایند: این قرآن پند دهنده ای است که اصلا فریب در کارش نیست، هدایت گری است که اصلا گمراه نمی نماید و سخنگویی است که هرگز دروغ نمی‌گوید. بنابراین مجالست با مصحف شریف که دارای همه این ویژگی‌هاست، برایم افتخار است. حضرت علی (ع) در ادامه این خطبه می فرمایند: با قرآن ننشست هرکسی مگر آنکه قرآن کریم بر هدایت او افزود و یا از کوردلی و گمراهی او کم کرد. بنابراین قرآن کریم در زندگی ما به ویژه در کوران مشکلات اثر وضعی دارد.

دکتر بخشی زاده در خصوص تربیت قرآنی فرزندان نیز اظهار داشت: بنده خود را در این زمینه خیلی موفق نمی دانم. اما همسرم که از همین تریبون قدردان ایشان هستم، صمیمانه در این زمینه بسیار زحمت کشیدند و ساعت های متمادی از دوران جنینی برایشان قرآن تلاوت نمودند. این امر سبب ممارست و انس فرزندانم با قرآن کریم شده است. یکی از فرزندانم از قاریان برجسته قرآن کریم است که به صورت تخصصی تلاوت و حفظ کلام الهی را دنبال می‌کند. لطفی نیز بالاتر از این امر از جانب خداوند برایم نیست که فرندانم نسبت به تلاوت قرآن کریم حریص هستند. وی همچنین به تلاوت آیاتی از جزء یکم قرآن کریم پرداخت.

امتیاز شما