امروز سه شنبه  ۱۱ مهر ۱۴۰۲

عیادت مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود رسانه ملی از نغمه خوان

مشاهده ۳۳۷
۱۴۰۱/۰۴/۲۸- ۱۲:۰۱

علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود رسانه ملی به همراه دکتر مرتضی صفری مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با حضور در منزل استاد اسفندیار قره باغی که در بستر بیماری است از وی عیادت کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  علیرضا قزوه در این دیدار در جریان وضعیت حال عمومی وی قرار گرفت و برای این استاد انقلابی پیشکسوت موسیقی آرزوی بهبودی و سلامتی کرد.

مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما از این استاد فرهیخته به عنوان مفاخر فرهنگی و موسیقی ایران و آذربایجان نام برد و گفت : اسفندیار قره باغی آثار ماندگاری در عرصه موسیقی کشور از خود برجای گذاشته و ما امیدواریم این استاد و هنرمند با به دست آوردن سلامت کامل به ادامه کار در عرصه موسیقی بازگردد.

وی با بیان اینکه توجه به سلامتی هنرمندان به ویژه اساتید پیشکسوت سرلوحه سازمان و دفتر شعر و موسیقی و سرود رسانه ملی است افزود : ما به داشتن اساتیدی همچون استاد قره باغی به خود می‌بالیم و قدردان زحمات آن‌ها در عرصه‌های فرهنگ و هنر این سرزمین هستیم .

دکتر مرتضی صفری نیز از استاد قره باغی به عنوان نماد یک هنرمند متعهد زنده در زمینه موسیقی نام برد که آثارش  میراث فرهنگی ماندگار کشور هستند که طی سنوات گذشته به ثبت رسیده  و قریب به نیم قرن در زمینه ساخت آثار ماندگار موسیقی تلاش کرده است. 

وی اظهار داشت: امیدواریم که استاد قره باغی با تربیت شاگردان جوان ، بتواند موسیقی و نغمه‌های محلی را به نسل آینده منتقل کند تا این میراث فرهنگی فراموش نشود.   

در ادامه استاد قره باغی از حضور مسولان صداوسیما  وپی گیری سلامت ومداوای ایشان تقدیر و تشکر کرد.

 

امتیاز شما