امروز سه شنبه  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

همراهی رسانه ملی و استانی با موضوع سیل اخیر در کرمان

مشاهده ۸۰
۱۴۰۱/۰۵/۱۲- ۱۴:۰۷

صدا وسیمای مرکز کرمان از همان دقایق اولیه وقوع سیل با پخش ویژه برنامه هشدار از سیما و صدای مرکز، نبض اطلاع رسانی را به دست گرفت و نسبت به خبر رسانی صحیح سریع و دقیق این حادثه اقدام و بخش های خبری مختلفی را روانه آنتن رادیو و تلویزیون استانی و ملی کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، احمد علیرمضانی مدیر کل صدا وسیمای مرکز کرمان در تشریح عملکرد این مرکز در حادثه سیل شهرستان‌های استان از جمله (رفسنجان ،شهربابک، زرند، انار، راور، بافت، جیرفت .....) گفت: بلافاصله بعد از اعلام شرایط بحرانی و سیل قریب الوقوع با انجام هماهنگی‌های اولیه، ستاد بحران مرکز فعال و جهت پیشگیری از خسارات ناشی از سیل با ارتباط گرفتن با مسئولین ستاد بحران استان و هواشناسی اطلاع رسانی در صداوسیما، خبر و فضای مجازی را آغاز کرد و بلافاصله در زمان وقوع سیل گروه‌های خبری و تلویزیونی را به  شهرستانها و روستاهای مختلف  منطقه سیل زده اعزام وارتباط های زنده رادیویی وتلویزیونی برقرار شد .
وی پخش لحظه ای خبرهای سیل از شهرستانها را از طریق خبرنگاران مستقر واعزامی و ارتباط گرفتن با فرمانداران و مسئولان ستاد بحران و هواشناسی را در دستور کار قرار داده و با وزیر کشور، استاندار کرمان، مدیر کل مدیریت بحران استانداری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریت های پزشکی وفرمانداران شهرستانهای مختلف ارتباط زنده تلویزیونی ورادیویی برقرار کرد.
 علیرمضانی در بیان عملکرد سیمای مرکز کرمان افزود: سیمای مرکز کرمان از دقایق ابتدایی وقوع سیل با زیر نویس و نیز قطع برنامه‌های ثابت و اعلام ویژگی‌های حادثه به پخش برنامه با محوریت سیل در برنامه‌های هشدار، صبح بخیر کرمان، شبهای کرمان، زندگی زیباست ، گفتگوی ویژه، زیر نویس به مدت هزار و  515 دقیقه اقدام کرد. 
دکتر علیرمضانی در ادامه با اشاره به وقوع گسترده سیل در شهرستان رفسنجان افزود: صدا و سیمای مرکز کرمان با اعزام دو گروه خبری و یک گروه تولیدی سیما با تجهیزات پخش زنده به شهر رفسنجان این حادثه را از شبکه‌های استانی و سراسری منعکس کرد و طی این روزها علاوه بر اطلاع رسانی وا رتباط با مسئولان از طریق رادیو و تلویزیون کرمان، رادیو رفسنجان نیز با تولید و پخش برنامه‌های مختلف، همچنین ارتباط با فرماندار، شهردار، ارگانهای خدمت رسان ستاد بحران شهرستان و هواشناسی در امر اطلاع رسانی به مردم شهرستان رفسنجان فعالیت ویژه داشته است.
مدیر کل مرکز کرمان در ادامه یادآور شد: صدای شبکه استانی نیز با ارتباط در برنامه‌های (هشدار، تنفس، کرمان سلام، مفشو، میکروفن صبح، جمعه کرمانی، مردم و مسئولان و روزگردون) با مدیر کل مدیریت بحران استانداری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، پلیس راه و فرمانداران شهرستانهای مختلف از جمله (رفسنجان، شهربابک، انار ،زرند،راور،بافت و... ) به میزان  720 دقیقه به موضوع سیل پرداخته است .
دکتر علیرمضانی افزود: تلاش، همت و هوشمندی همکاران معاونت خبر کرمان که از دقایق ابتدایی حادثه در محل حضور یافته و اقدام به اطلاع رسانی نموده اند مورد اقبال و تایید مدیران ارشد خبرگزاری صدا وسیما قرار گرفته و رضایت خاطر مسئولان استانی و سازمانی را به همراه داشته است . وی همچنین تولید 180دقیقه خبر رادیویی و تلویزیونی، فراهم کردن ارتباط زنده تلویزیونی  استاندار با شبکه خبر ،پخش تصاویر سیل استان کرمان در شبکه‌های یک وخبر را نتیجه تلاش همکاران خبر عنوان کرد .
 مدیر کل مرکز کرمان اظهار داشت: معاونت فضای مجازی مرکز نیز  با تولید بیش از 72دقیقه محتوای فضای مجازی با عنوان‌های ویدیو کلیپ، ویدیو کامنت، موشن گرافیک، 10صفحه متن نوشت، 14عکس نوشت و یک ایفوگرافیک به این مهم پرداخت.

تصاویر

امتیاز شما