امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

تولید تله فیلم دختری بنام شایلی در مرکز گلستان

مشاهده ۱۴۶۸
۱۴۰۱/۰۵/۱۹- ۱۲:۱۲

مدیر کل صدا و سیمای گلستان به همراه رئیس مرکز بزرگ اسلامی‌شمال کشور و فرماندار آق قلا با حضور در محل فیلمبرداری تله فیلم « دختری بنام شایلی » ضمن بازدید در جریان روند تصویربرداری این تله فیلم تلویزیونی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان با تاکید بر اینکه هنرمندان همچون سربازان نظام از مرزها، باور‌های ملی و دینی کشور حراست می‌کنند گفت: بی شک توجه و علاقه مردم به هنر و بسط و اشاعه فرهنگ و هنر از طریق زبان فاخر هنر، امری واضح و مشهود است.
دکتر منتظر حجت با اشاره به اینکه ساخت سریال ها و تله فیلم های فاخر و ارزشی با رویکرد معرفی آداب و سنن مناطق مختلف استان، تلاشی موثر برای توسعه این جوامع است افزود: تولید مجموعه‌هایی که دیگر استان‌های کشورمان را با آیین‌های بومی و منطقه ای گلستان آشنا کند در برنامه‌های سیمای گلستان قرار دارد.
وی درباره مجموعه « دختری بنام شایلی» بیان داشت: این تله فیلم با موضوع اجتماعی و صیانت‌ کننده خرده ‌فرهنگ‌ها در خانواده و قوم ترکمن است واستفاده از بازیگران با لهجه‌ها و گویش‌های متفاوت برای هنر آفرینی در برنامه‌های تلویزیونی که بیشترین دغدغه ما در رسانه ملی برای جلب رضایت مخاطب است.
مدیر کل صدا و سیما اظهار داشت: این مجموعه در دل خود نگاهی هم به صنعت فرش و اسب اصیل ترکمن به عنوان صنعت بومی استان، حمایت از کالای ایرانی و رسم دیرینه یاری رسانی قوم ترکمن در هنگام سختی به همدیگر اشاره دارد.
دکتر منتظر حجت اظهار داشت : شبکه گلستان  تله فیلم «سکوت صحرا»، مینی سریال «سرباز و آیناز» و مستندهایی با موضوع دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شعار سال، زنان موفق و طبیعت گردی که برای شبکه‌های سراسری تهیه شده  را در دست تهیه و تولید دارد.
در ادامه این بازدید رئیس مرکز بزرگ اسلامی‌شمال کشور ضمن تشکر و قدردانی از مدیر کل صدا و سیمای گلستان در خصوص ساخت تله فیلم های متعددی که در این چند سال در استان تولید شد و با اشاره به موفقیت های صدا و سیمای استان و تولیدات فاخر آن گفت: باید به صدا و سیما به عنوان متولی فرهنگی کشور کمک کنیم تا در زمینه‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت و سایر بخش ها فرهنگ سازی کند و حضور هنرمندان مشهور در استان، فرصت مغتنمی‌برای تولید فیلم ها و سریال های فاخر جهت معرفی توانمندی‌های استان است.
حجت الاسلام و المسلمین دیلم با تاکید بر نقش بی بدیل شبکه استانی در حفظ تنوع قومی و فرهنگی افزود: صدا و سیما با میلیون‌ها مخاطب همچون کلاس درس است و صرف هزینه در بخش فرهنگی موجب واکسینه شدن جامعه خواهد شد.
فرماندار آق قلا نیز با اشاره به موضوع این تله فیلم،  فعالیت های فرهنگی در مقوله‌های اجتماعی و خانواده را بسیار موثر دانست و گفت: تولید این این گونه آثار رشد و توسعه فرهنگ عمومی جامعه را به دنبال دارد.
هاشمی‌با تاکید به موهبت های خداوندی و حضور هنرمندان خوش ذوق در تولید فیلم و سریال گفت: شهرستان آق قلا با توجه به داشتن قومیت های مختلف می تواند به عنوان قطب تولید فیلم و سریال در کشور شناخته شود  و کارهای فاخر بسیاری در این شهرستان برای اشاعه فرهنگ های دیرینه این سرزمین تولید شود.

«دختری بنام شایلی » به کارگردانی افشین سنگ‌ چاپ و تهیه کنندگی علی صفرخانی در منطقه آق قلا در مرحله تولید است و در این مجموعه تلویزیونی بازیگرانی همچون فرهاد بشارتی، ساناز سماواتی، الله قلی نظری، مهناز قانع، بابک تهرانی، فاطمه حسینی و نازنین زهرا حسین نژاد در نقش شایلی و ... ایفای نقش می‌کنند.  
این تله فیلم داستان دختر بچه ۸ ساله ترکمن است که برای مداوای عمل قلب مادر بزرگش مشغول بافتن فرش ترکمن می‌شود تا از فروشش بتواند اسبی خریداری کند و پدر چابکسوارش در مسابقات سوارکاری شرکت کند و جایزه این رقابت ها را از آن خود کند و...  

عوامل این تله فیلم به این شرح است:
مدیرتصویربرداری: عزیز ارجونی، صدابردار: حمید رضا فقفوری، مدیر تولید: جلیل خمبری، گریم: معصومه چگینی، منشی صحنه :مهسا جمالی، طراح صحنه: رامتین راحمی، طراح لباس: مریم فرجیان و مدیر تدارکات: محمد میرشکاری.

امتیاز شما