امروز دوشنبه  ۷ آذر ۱۴۰۱

باغ قصه‌ها برای کودکان

مشاهده ۱۶۰
۱۴۰۱/۰۵/۲۳- ۱۰:۱۰

باغ قصه‌ها آموزه‌های زندگی فردی واجتماعی را برای کودکان مصور می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه پویانمایی باغ قصه‌ها کاری از گروه خردسال این مرکز است که به تهیه کنندگی علی هنرور این روزها از شبکه‌های سیما در حال پخش است. باغ قصه‌ها سعی دارد در قالب داستان‌های متنوع و طنازانه برخی آموزه‌های زندگی فردی واجتماعی را برای مخاطبان خردسال و کودک ضمن مصور نمودن نهادینه کند.

آموزش و انتقال  برخی مفاهیم زندگی به ساده ترین زبان برای مخاطب خردسال از سوی راوی باغ قصه‌ها، مهمترین رویکرد این مجموعه پویانمایی است که این روزها از شبکه‌های سیما در حال پخش است.
وی افزود: این انیمیشن به لحاظ محتوا ، قصه و ماجرا پر از داستان‌های متنوع و آموزه‌های زندگی برای کودکان و حتی والدین است. در واقع پویانمایی "باغ قصه‌ها" با پرداختی متفاوت به موضوعاتی چون نظم ، احترام به حقوق دیگران ، اندیشه درست ، عمل صالح ، پشتکار ، دوستی ، امانت داری ، مطالعه کردن ، کمک کردن و...سعی دارد با گویشی ساده ابزارهایی را که خردسالان و کودکان برای طی نمودن موفق مسیر زندگی و گذران روزمرگی‌ها به آنها نیاز دارند را در در قالب اثری نمایشی در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

هنرور بیان کرد: از آنجا که خردسالان و کودکان در راستای آماده شدن برای زندگی اجتماعی و پذیرفتن نقش  خود به جهت شکوفایی جامعه ی  آینده این سرزمین نیازمند آموزش و دریافت مطالب آموزشی و تربیتی هستند بی شک می توان مدعی شد نقش و سهم  خانواده در این عرصه  محسوس تر از هر مأمن دیگری است و اینجاست که خانواده برای پشت سر گذاشتن این مسیر پرفراز ونشیب طالب یاری نمودن می‌شود؛ بنابراین معتقدم  در این میان رسانه بهترین گزینه به عنوان نیروی کمکی خواهد بود البته عرصه  رسانه نیز در صورت ارائه مطالب و مفاهیم بروز و متناسب با شرایط کنونی خردسالان و کودکان  است که خواهد توانست در راه کمک به خانواده‌ها برای هدایت فرزندانشان به سمت بکارگیری آموزه‌های صحیح زندگی سهم موثر وبسزایی داشته باشد. به طور کل گروه سازننده مجموعه انیمیشن باغ قصه‌ها برای تولید این پویانمایی تمام توان خود را بکار گرفت تا از بهره گیری مفاهیم بروز در مضامین قصه‌های خود غافل نشود.

تهیه کننده باغ قصه‌ها بابیان اینکه این مجموعه به صورت اپیزودی تولید شده و در پایان هر قسمت مخاطب خردسال  را با یک نتیجه گیری مطلوب مواجه می‌کند پیرامون میزان دوری محتوای این اثر ،از کلیشه‌ها اظهارداشت: به نظر من همیشه پرداخت به کلیشه‌ها ضعف نیست آیا موضوع نظم، مسخره کردن دیگران و یا زشت بودن عمل غیبت کلیشه است؟ که پرداختن به آنها کلیشه شود. بنابراین از آنجا که  خردسال و در کل همه انسانها هر روز با چنین مفاهیمی روبرو هستند و با تکیه بر آموخته‌های خود نسبت به آنها کنش و واکنش دارند ، پس مشخص  می‌شود چنین مباحثی که از موضوعات اصلی زندگی و روزمره به شمار می روند هرگز تکراری و کلیشه نخواهند بود ولی به هر حال در ساخت پویانمایی باغ قصه‌ها سعی کردیم از بهترین زاویه به موضوع ورود کنیم تا با چهره ای جدید موضوعات این مجموعه نمایشی را مورد بررسی مجدد قرار دهیم .
وی ادامه داد: در حال و هوای سنین کودکی و حتی نوجوانی داشتن  روحیه شادی و نشاط، انکار ناپذیر است واز آنجا که رنگ، موسیقی و طنز ابزار این شادی و نشاط هستند پس کمک می‌کنند مطالب آموزشی با برخورداری از رگه‌های طنز، جذاب تر شده  و شیرین تر در ذهن مخاطب جا بگیرند؛ ز این رو گروه تولید باغ قصه‌ها، این موضوع را یک اصل دانسته و سعی نموده تا به موقع از مضامین طنازانه نیز در روایت داستان‌های خود بهره بگیرد .

امتیاز شما