امروز دوشنبه  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
به همت مرکز پویانمایی صبا؛
به همت مرکز پویانمایی صبا؛

روایت عملیات های دفاع مقدس با هنر پویانمایی

مشاهده ۲۱۰
۱۴۰۱/۰۵/۲۴- ۱۲:۲۴
تعداد بازدید:210

مرکز پویانمایی صبا با مشارکت نیروهای مسلح ساخت حدود 100 قسمت انیمیشن را درباره صد عملیات دفاع مقدس در دستور کار دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این پروژه که با عنوان «روایت معیار» در مرکز پویانمایی صبا در دست تولید است، ناگفته‌های دفاع مقدس را به صورت انیمیشن روایت می‌کند.

اسدالله دیانتی تهیه کننده پروژه «روایت معیار» گفت: این پروژه به عنوان معیار مستندهای عملیات دفاع مقدس ساخته می‌شود و در آن ما تاریخ جنگ را بازخوانی می‌کنیم و قرار است آن چه میان سپاه، ارتش و مجموعه‌های نظامی در عملیات ها ثبت شده را به صورت انیمیشن و مستند تولید کنیم.

وی افزود: این تولیدات جزو پروژه‌های شاخص تلویزیون محسوب می‌شود که به واسطه تفاهم نامه فیمابین ستادکل نیروهای مسلح و صداوسیما منعقد شده است و ناظرانی هم برای ارتقای کیفیت با پروژه همراهی می‌کنند.

وی افزود: برای ساخت چنین مجموعه ای خیلی به محتوا، سبک پرداخت و گرافیک توجه داشتیم و همچنین حساسیت های محتوایی که باید دقیق بیان شود.

اسماعیل یوسفی کارگردان این پروژه هم با اشاره تازگی این مجموعه مستند انیمیشن تلویزیونی گفت: قرار است در هر قسمت از این مجموعه، یکی از عملیات های دفاع مقدس به سبک انیمیشن روایت شود که ما در قسمت اول عملیات طریق القدس را روایت کرده ایم که حدود 30 دقیقه است.

وی ادامه داد: نخستین قسمت این مستند انیمیشنی با استفاده از تکنیک های به روزی همچون  3D،کمیک و موشن گرافی کار شده تا با کیفیت بالا 4K مورد رضایت و استقبال مخاطبان قرار گیرد.

امتیاز شما