امروز دوشنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۲
از خبرگزاری بین المللی و تصویری ایران پرس؛
از خبرگزاری بین المللی و تصویری ایران پرس؛

دفاع مقدس، از نقاط بسیار مهم و درخشان تاریخ انقلاب اسلامی ایران

مشاهده ۲۱۹
۱۴۰۱/۰۵/۲۵- ۱۳:۱۹
تعداد بازدید:219

مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد: دوران دفاع مقدس یکی از نقاط بسیار مهم و درخشان تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «علی اصغر جعفری» در حاشیه جلسه امضای تفاهم نامه همکاری موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و خبرگزاری ایران پرس با اشاره به حمله دشمنان با تمامی ظرفیت‌ها و امکانات به کشورمان گفت: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی و به تنهایی دشمن را از مرزهای خود بیرون کرده و حتی یک سانتیمتر از خاک کشور به دست دشمن اشغال نیفتاد.
مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: این عظمت و بزرگی ملت چیزی نیست که در تاریخ مسکوت بماند و وظیفه ما ایجاب می‌کند تاریخ رشادت‌ها، بزرگی دفاع مقدس، شهدا، رزمندگان و خانواده شهدا را منعکس کنیم.
جعفری با بیان اینکه متاسفانه چهره ایران در حوزه بین الملل به درستی معرفی و دوران دفاع مقدس به خوبی تعریف نشده است، افزود: بسیاری از ملت های دنیا به خوبی نمی‌دانند که عراق با کمک قدرت های بزرگ به ایران حمله کرد.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم آگاه سازی مردم دنیا از فجایع حمله عراق و همدستان اروپایی آن به ایران گفت: بسیاری از مردمان کشورهای اروپایی نمی‌دانند که دولت هایشان از صدام در مجهز شدن به سلاح شیمیایی و کشتار جمعی حمایت کردند.
مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه خبرگزاری ایران پرس به عنوان یک خبرگزاری جوان، در این زمینه بسیار تاثیر گذار بوده و موفق عمل کرده است، بنابراین قبل و بعد از این امضای تفاهم‌نامه همکاری، این خبرگزاری مسئولیت خود را به خوبی در این زمینه انجام داده و به گونه ای در این زمینه پیشگام هستند.
جعفری با بیان اینکه این تفاهم نامه یک همکاری جهت تقویت فعالیت ها است، خاطرنشان کرد: موزه ملی دفاع مقدس و مجموعه بنیاد حفظ آثار می توانند ظرفیت های فوق العاده ای را برای به تصویر کشیدن حقایق دقیق و روشنی از انقلاب اسلامی‌برای مردم دنیا در اختیار خبرگزاری ایران پرس قرار دهد.
رئیس خبرگزاری بین‌المللی تصویری ایران پرس نیز تاکید کرد: این خبرگزاری به عنوان مجموعه رسانه ای متعلق به جمهوری اسلامی ایران، بازوی رسانه ای همه ارکان نظام کشور است.
دکتر«عباس محمدنژاد» با اشاره به همکاری این خبرگزاری با بسیاری از مجموعه‌های حاکمیتی داخل کشور افزود: ایران پرس در تلاش است تا ظرفیت های نظام را به بهترین نحو به دنیا مخابره کند.
رئیس خبرگزاری ایران پرس اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری با موزه دفاع مقدس هم در همین چهار چوب و با همین سیاست کلی به امضا رسید، طبیعتاً در راستای این تفاهم‌نامه کمک خواهیم کرد که مجموعه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیشتر معرفی شود و هم فرهنگ شهادت که منحصر به جمهوری اسلامی ایران است به دنیا منتقل شده و افکار عمومی‌بیشتر با این فرهنگ آشنا شود.
محمدنژاد گفت: یکی از موارد موجود در مفاد تفاهم نامه این است که ایران پرس موظف به پوشش تصویری و مصاحبه با بازدیدکنندگان خارجی از موزه دفاع مقدس است.
روسای خبرگزاری بین المللی تصویری ایران پرس و موزه دفاع مقدس روز دوشنبه ، 24 مردادماه  در نشستی، تفاهم نامه همکاری دوجانبه امضا کردند.
گفت وگوی علی اصغر جعفری و عباس محمدنژاد با خبرگزاری ایران پرس را در این آدرس https://farsi.iranpress.com  ببینید.

امتیاز شما