امروز يك شنبه  ۹ بهمن ۱۴۰۱
دیدارهای مقام معظم رهبری از خانواده‌های شهدا مسیحی؛
دیدارهای مقام معظم رهبری از خانواده‌های شهدا مسیحی؛

«دیدارهای ماندگار» از رادیو ارمنی معاونت برون مرزی

مشاهده ۲۷۰
۱۴۰۱/۰۵/۲۵- ۱۳:۳۰
تعداد بازدید:270

مجموعه برنامه رادیویی «دیدار ماندگار» با موضوع دیدارهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با خانواده‌های شهدا مسیحی از رادیو ارمنی اداره کل آسیای میانه و قفقاز معاونت برون مرزی پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه برنامه «دیدار ماندگار» اقتباسی از کتاب «مسیح در شب قدر» به قلم زهرا قربان عسگری، روایتی از حضورحضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در منازل خانواده‌های شهدای ارمنی و آشوری در ایران است که روزهای دوشنبه از رادیو ارمنی پخش می‌شود.
مجموع برنامه «دیدار ماندگار» اختصاص به حضور « مقام معظم رهبری » در منازل شهدای مسیحی کشورمان در بیست و شش قسمت روایت می‌شود.
مسیحیان ایران عمدتا ارمنی و آشوری هستند و صدها سال در ایران زندگی می‌کنند این هموطنان عزیز که خود را ایرانی و بخشی از ملت می دانند در مجموع بیش از صد شهید تقدیم کشور کرده اند.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  با توجه به ارزش بالای شهدا و لزوم احترام و توجه ویژه نسبت به آنها عنایت خاصی به این خانواده‌ها دارند و طی این سال ها، برنامه مرتب خودشان را برای حضور در منازل شهدا و ابراز محبت و توجه و گفت وگوی رو در رو و صمیمانه با خانواده‌های شهدا ادامه دادند.
از جذاب ترین دیدارهای مقام معظم رهبری با خانواده‌های شهدا موارد مربوط به شهدای مسیحی است که ایشان از سال 63 در ایام عید مسیحیان و میلاد حضرت مسیح (ع) میهمان خانواده‌های شهدای مسیحی می‌شوند.
پخش این مجموعه برنامه با عنوان «دیدار ماندگار» از رادیو ارمنی، از طرفی مخاطبان این رادیو را با یک پرتوی دیگر از منش و اخلاق و واقعیت نورانی مقام معظم رهبری آشنا می‌کند که حقیقتا ریشه در آموزه‌های نبوی و علوی دارد و از طرفی با مناعت طبع و انسانیت و وطن دوستی هموطنان مسیحی آشنا می‌کند که در برهه‌های حساس همپای سایر مردم وظیفه خودشان را در دفاع از سرزمینشان ایران اسلامی‌به زیبایی ادا کرده اند.
برنامه «دیدار ماندگار» دوشنبه شب ها ساعت 20:30 به وقت تهران، با تهیه کنندگی مرتضی احمدی و گویندگی مشترک آرتویت زهرابیان و کارینه راطیوس داوود از رادیو ارمنی معاونت برون مرزی بر روی آنتن می رود.
این برنامه بلافاصله پس از پخش بر روی تارنمای رادیو به آدرس parstoday.com/hy بارگزاری می‌شود.

امتیاز شما